Koncom minulého roka sa vývojári VLC pochlapili a podstatne vylepšili aplikáciu VLC for mobile. Taktiež prisľúbili, že súčasťou tejto veľkej aktualizácie bude aj podpora pre Apple TV, ale ako sa nakoniec ukázalo, nestalo sa tak. Aktualizácia prichádza až teraz a už dnes je dostupná v AppStore. Môžeš si ju teda stiahnuť už aj ty.

VLC dostupné pre Apple TV!

Nová aktualizácia s ktorou prichádza VLC prináša podporu Apple TV, na ktorú množstvo z nás už pomerne dosť dlho čakalo. Aplikácia dokáže automaticky prehľadávať miestnu sieť a prehrávať pomocou protokolov SMB, UPnP, FTP a PLEX. Informácie zo strany vývojárov tiež informujú o tom, že čoskoro bude aplikácia môcť spolupracovať aj s cloudovými úložiskami ako je napríklad DropBox či OneDrive. Treba si na to ale chvíľu počkať, pretože tieto možnosti budú dostupné až s príchodom ďalších aktualizácií. Okrem iného bude možné počas prehrávania pridať aj titulky z OpenSubtitles.org.

- Reklama -

S príchodom VLC pre Apple TV teda prichádza ďalšia jednoduchšia cesta, ako si vychutnať obľúbené filmy. Vieš si predstaviť, že by Apple TV umožňovala aj sledovanie tradičných televízií alebo to považuješ ako krok proti filozofii tohoto zariadenia? Privítal by si podobnú možnosť? 

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.