Tento rok nám Apple splnilo naše detské sny. Áno, iPhone 7 a iPhone 7 Plus sú oba vodotesé smartfóny a vydržia pomerne hlboký ponor jedného metra pod hladinou na dobu 30 minút. Je to super a naozaj nepotrebujeme nič viac. iPhone 8 vraj ponúkne ešte lepšie čísla, popravde nás to ale až tak nevzrušuje. Uvítali by sme skôr niečo iné. Jeden detail, ktorý napriek tomu, že iPhone vodeodolnosť má, stále chýba a dosť to práve s vodeodolnosťou súvisí. Hodinky Apple Watch sú niečim takýmto vybavené!

Voda všade

Nové iPhony sú síce vodeodolné, no všetko len do určitej prípustnej miery. Navyše, akonáhle sa dostanú pod vodu, zatečú. Nie neboj sa, nehovoríme o telách zariadení, ale voda sa dostane do reproduktorov a mikrofónov. Je síce pravda, že ak tu voda je, nič sa nestane, no pravda je tiež to, že to spôsobuje nemalé problémy a to vieme o čom píšeme.

Ak sa ti namočí telefón a stále je mokrý, no a do toho ti niekto zavolá tak koniec. Nepočuješ ty jeho a kvôli vode ani on teba. V tomto prípade buď musíš skúsiť vysať vodu z reproduktoru a mikrofónu ústami (znie to vtipne ale funguje to) alebo komunikovať SMS-kami.

Nič praktické, však? Apple Watch Series 2 ale tento problém majú vyriešený, a to pomerne rafinovane. Ak sa ti do reproduktoru a mikrofónu dostane voda, prehrá sa extrémne silný vibrujúci zvuk, ktorý túto vodu „vystrelí“ von a všetko zrazu funguje. Pre niekoho možno hlúposť, no pre človeka, ktorý pracuje v mokrom prostredí a oceňuje možnosť používať pri tom iPhone veľmi praktická vychytávka.

Jej pridanie do zariadenia nemôže byť až také nákladné a jej pozitívne účinky sú na nezaplatenie. Samozrejme, detailov, na ktorých by malo Apple zapracovať je ďaleko viac, ale toto je jeden z tých malých, ktorý nám chýba a ktorý by sme vážne ocenili.

Mne samému sa často stáva, že medzi mnou a človekom, s ktorým komunikujem nastáva „šum“, presne preto viem o čom píšem. Navyše videl som Apple Watch Series 2 ako sa zbavujú vody aj v praxi a a skutočne to je na nezaplatenie! 🙂

Apple Watch Series 2 - svetapple.sk

Prečítajte si tiež  Apple Watch a voda!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.