Dnes 21.03.2016 prebehla Apple Keynote, na ktorej jablková spoločnosť predstavila to, čo sme všetci predpokladali. Zatiaľ čo po minulé roky zariadenia zväčšovali, dnes prišli na rad opäť menšie zariadenia. Svedčí o tom aj menší, ale za to rovnako výkonný 4″ iPhone SE, alebo 9,7″ iPad Pro. Touto Keynote nás Apple prekvapilo, bohužiaľ viac v negatívnom svetle.

4″ iPhone SE

Ako som už spomínal. Pred takmer dvoma rokmi spoločnosť začala predstavovať “Pluskové”, alebo teda väčšie iPhony. Aj keď ja sám tento pluskový model používam a veľmi mi vyhovuje, je zrejmé, že používatelia chceli od Apple klasický 4″ iPhone, ako za čias Steva Jobsa. Dočkali sa!

- Reklama -

Viac  o tomto iPhone sa dozvieš v našom článku: Apple predstavilo 4″ iPhone SE! 

Screenshot_86

9,7″ iPad Pro

Opäť menšie zariadenie od toho, ktoré Apple predstavil v septembri roku 2015, teda 12,9 palcový iPad Pro, na ktorý sme ti priniesli recenziu – čítaj tu. Veríme, že aj tento iPad sa dostane k nám do redakcie a budeme mať možnosť ti ho ukázať v plnej kráse.

Samotnému zariadeniu sa budeme venovať v článkoch na našej webovej stránke v čo najkratšej dobe.

 Screenshot_94

iOS 9.3

Po dlhom beta testovaní tohto iOS-u, či už developermi, alebo samotnými verejnými beta testermi Apple konečne predstavil oficiálnu verziu, ktorá prináša množstvo noviniek ako napr. Night Shift mód a pod.

Určite ťa aj o týchto nových vychtávkach iOS 9.3 budeme priebežne informovať na našom webe www.svetapple.sk

Screenshot_92

Chýba iOS 10/iOS X

Vec, na ktorú som sa ja osobne veľmi tešil a určite som nebol jediný, mala byť predstavenie nadchádzajúceho iOS 10/iOS X. Bohužiaľ tak sa nestalo. To môže znamenať množstvo vecí – aké konkrétne, ti určite magazín SvetApple.sk prinesie v čo najkratšej dobe.

Live stream

Ak si správny fanúšik, určite si postrehol, že sme Keynote vysielali naživo spolu s našim komentárom. Bohužiaľ, človek mieni a Apple mení. Stream nefungoval tak, ako sme to očakávali a MacBook, na ktorý sme sa spoliehali to nezvládol. Na skúškach všetko fungovalo tak ako má, bohužiaľ teraz sme sa kruto poučili.

Do budúcna plánujeme pre vás určite viac videí a viac live streamov, ktoré ale budú fungovať na 100%, pretože sme videli váš záujem o niečo takéto.

Ďakujeme za pochopenie 🙂

Záver

Celkovo na mňa pôsobila táto Keynote ako jedna z najnudnejších, ktoré som doteraz zažil. Všetky očakávania, ktoré som od tejto spoločnosti mal, padli. Veľa únikov nám už dopredu prezradzovali, aké zariadenia Apple predstaví no stále som v kútiku duše dúfal, že tam bude niečo vau!

Nestalo sa tak a predstavenie menšieho iPhonu a menšieho iPadu a lacnejších Apple Watch nie je skrátka to, na čo som bol pri Apple zvyknutý.

- Reklama -
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail [email protected]

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here