Je jasné, že to čo odvysielala prednedávnom britská televízia BBC pobúrilo aj samotného riaditeľa Jablkovej spoločnosti Tima Cooka, ktorý vyjadril aj svoje pobúrenie formou naozaj rozsiahleho listu. V ňom okrem iného spomenul aj to, ako to je naozaj s deckými pracovníkmi v Indonézií. Pod celý list sa podpísal aj Jeff Williams!

List

Je jasné, že dokument, ktorý prednedávnom odvysielala britská televízia BBC bol doslova urážkou pre Apple, keďže spoločnosť sa pokúša už dlhodobo o zlepšenie pracovných podmienok. Celý dokument je natočený tak ako by šiel priamo proti Apple a tak sa CEO tejto spoločnosti Tim Cook rozhodol, že bude reagovať formou naozaj dlhého listu, ktorý rozposlal vyše 5000 pracovníkom. S celým listom mu pomáhal aj Jeff Williams, ktorý sa vyjadril k niektorým veciam a pod celý list sa podpísal.

- Reklama -

BBC ignorovalo Apple

Aj to by sa dalo vyčítať z toho, čo Tim Cook spolu s Jeffom napísali do listu. Totiž podľa oboch Apple ponúkla Britskej televízií množstvo dôkazov, faktov no a samozrejme riešení, ktoré pomáhajú a budú pomáhať na tom, aby boli pracovné podmienky pre zamestnancov Foxconnu čo najlepšie. Každopádne dokument by asi nebol taký zaujímavý keďže BBC všetky podklady podané spoločnosťou Apple jednoducho odignorovalo a ani jeden z nich v dokumente nepoužilo. Teda vyobrazili len to zlé! Tim Cook však nezabudol ani na Indonézske bane, kde pracujú aj detský pracovníci, ku ktorým sa taktiež vyjadril. Podľa jeho slov sa Apple snaží riešiť tento problém a najjednoduchšie by bolo, keby z Indonézie jednoducho odišlo, čím by sa vyhlo kritike. To by však situáciu nezlepšilo a bolo by to naozaj zbabelé. Navyše Jablková spoločnosť odoberá z baní len malé percento vyprodukovaného cínu a tak sa v Cupertine rozhodli, že budú hľadať kolektívne riešenia!

K tomu, že sa Apple pokúša o zlepšenie pracovných podmienok Tim Cook dodáva, že kontroly nerobia len v továrňach kde sa vyrábajú samotné iPhony ale aj v továrňach svojich dodávateľov! Situácia v továrňach by sa teda mala už čoskoro zlepšiť, zatiaľ však musí Apple čeliť obrovskej kritike médií, ktorá prichádza na základe videí, vytvorených v továrni!

Foxconn pracovníci - svetapple.skFoxconn pracovníci - svetapple.sk
Foxconn pracovníci – svetapple.sk

Celý List!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.