Apple je najväčšia spoločnosť na svete a aj keď tento fakt asi nikoho neprekvapí, stále ponúka ako základnú kapacitu svojich iPhonov len 16GB úložisko. To by naozaj nemusela ale biznis je biznis. Práve kvôli obmedzenej kapacite má množstvo používateľov problém s tým, že si do svojho iPhonu nemôžu nainštalovať väčšiu aplikáciu. To sa ale zmení, Apple vývojárom umožnil využívať AppSlicing.

Aplikácie na mieru

Každý jeden používateľ iPhonu, ktorý má nainštalovaný operačný systém iOS 9.0.2 má možnosť od 5. októbra sťahovať aplikácie, ktoré sú tak trošku zmenešné a určené priamo pre jeho zariadenie. Problém bol doteraz v tom, že akonáhle si si do svojho iPhonu stiahol aplikáciu, stiahol si aj veľa zbytočných súborov a informácií, ktoré boli určené napríklad pre starší iPhone či väčší iPad.

- Reklama -

Tieto informácie ale z aplikácie zmiznú a ty stiahneš presne to, čo potrebuje tvoj telefón, vďaka čomu ušetríš pomerne veľa miesta. Zatiaľ samozrejme nie je veľa aplikácií, ktoré funkciu podporujú, ale nemalo by trvať dlho, kým nastane zmena. Apple dal možnosť zmenšiť aplikáciu vývojárom už pred niekoľkými dňami a dnes by sa mali na povrch dostať prvé aplikácie, ktoré budú lepšie optimalizované a nebudú mať zbytočné informácie.

iPhone-Travel-Apps

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

2 KOMENTÁRE

  1. Tak to je naozaj úžasné vylepšeňie, aňi som ňetušil že až taká blbosť ňiekoho v Appli mohla napadnúť – sťahovať do zariaďeňiaj veci, čo ňetreba. Na Androiďe je optimalizácia applikácie pre daný typ telefónu úplná samozrejmosť. Aspoň sa zas ukazuje, ako je iOS oproťi Androidu roky pozadu, ba v ňiečom úplňe mimo.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here