Apple sa aj naďalej necháva počuť v iniciatíve úzkej spolupráce s developermi, o čom svedčí aj dnešné vyjadrenie firmy. Vývojári by sa mali čoskoro dočkať beta verzií firmvéru slúchadiel Airpods Pro ešte predtým, ako sa dostanú ku širokej verejnosti.

Toto vyhlásenie sa objavilo na oficiálnej stránke developerského programu, kde je možné sa podieľať na beta testoch systémov iOS, iPadOS, macOS, watchOS a tvOS. Podľa jablkovej spoločnosti by mal tento krok výrazne prispieť k vývoju nových funkcií slúchadiel a ich vzájomnej komunikácii s hardvérom.

- Reklama -

Medzi spomenuté vychytávky patrí sprístupnenie funkcií Conversation Boost a Ambient Noise Reduction na iOS a macOS.

Všetko prebieha automaticky 

Hoci sa Apple stará o občasné vydávanie firmvéru pre svoju flotilu audio zariadení Airpods, Airpods Pro, Airpods Max či Beats, manuálny update nie je možný.

Firmvér je totiž automaticky inštalovaný hneď po tom, ako sú slúchadlá spárované s iPadom či iPhonom, ktorý je pripojený k internetu.

Airpods firmware

Akou formou budú spomínané beta verzie firmvéru distribuované developerom ostáva nejasné.

Môžeme predpokladať, že Apple pravdepodobne poskytne vývojárom samostatný profil na stiahnutie. Ten sa následne automaticky nainštaluje a aktualizuje Airpody vždy, keď to bude možné.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJsvetapple
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.