Pokiaľ si sledoval predstavenie iOS 10 spolu s nami, určite ti neunikla novinka, ktorá sa volá iMessage. Apple v praxi zmenilo všetko, čo sa len v správach zmeniť dá. Je tu toľko noviniek, že je to ťažké rozumne spísať do jedného článku, a tak tu máme fantastické video, ktoré ti ich všetky ukáže. Pozri sa spolu s nami prakticky na všetko, čo nové správy ponúkajú, je to neuveriteľný pokrok v oblasti komunikácie cez chat!

Nové iMessage

iMessage sú vo svete veľmi populárne, problém je ale v tom, že nie každý ich môže používať, nakoľko nie každý má iPhone. Tým tak trochu tento druh komunikácie stráca popularitu a Apple sa muselo snažiť nejakým spôsobiť zvýšiť jeho atraktivitu. To sa pokúsilo urobiť práve pri iOS 10, kde pridalo do iMessage kopu noviniek, ktoré môžu spríjemniť písanie si.

- Reklama -

Napríklad môžeš svoju správu rovno nakresliť, veď načo by si ju písal. Rovnako tak vieš písať alebo kresliť priamo do videa alebo do fotky. Vo veľkom Apple využilo aj možnosti Emoji smajlíkov, ktoré majú v súčasnosti obrovskú popularitu a je potrebné využiť ich potenciál. Človek bude mať smajlíky po novom až 3x väčšie ako doteraz. Okrem iného ale bude môcť využiť aj funkciu navrhovania smajlíkov, kedy pri písaní slova budeš môcť jediným kliknutím toto slovo nahradiť nejakým Emoji, pokiaľ sa ti na miesto neho hodí.

Ďalej sú tú klasické bublinky, v ktorých sa správy zobrazujú. Tieto bublinky totižto nebudú len také obyčajné. Človek bude môcť pracovať s jednoduchými efektami, ktoré by mali navodzovať pocit, že šepkáš alebo kričíš. Ďalej tu je zázračný atrament, ktorý sa ti ukáže tak, aby si správu videl až potom, ako po nej prejdeš prstom, čím ho akoby zotrieš. Je to síce na prvý pohľad hlúposť, ale presne takéto hlúposti ľudia milujú a potrpia si na nich. No a keďže je to dnes veľmi moderné, Apple sa rozhodlo, že využije každú možnosť ako oživiť správu.

Facebook vs. iMessage

Tejto téme budeme venovať aj osobitný článok, ale predsa len do toho rýpneme už aj tu. Facebook sa so svojim Messengerom totižto snaží silou mocou priniesť čo najviac možných noviniek, ktoré majú oživiť komunikáciu a urobiť ju čo najviac „ľudskou“. Musíme povedať, že sa to Facebooku aj celkom darí, avšak Apple prišlo s ešte inovatívnejším písaním, ktoré bude možno ľudí baviť ešte viac. Problém je v tom, že iMessage nie je na všetkých platformách ale len na Apple zariadeniach. Presne preto toto písanie nemôže využívať každý ale len skupinka „Applistov“.

V tomto smere má Messenger jasnú výhodu, aj keď Apple u nás jasne vyhráva v oblasti možností, ktoré písanie prináša. V najbližšej dobe teda určite nedobehnú klasický Facebook, ale pokiaľ by sa na Android podarilo priniesť chatovú službu od Applu, pravdepodobne by chalani z Cupertina vyhrali a ak by aj Messenger úplne nepohltili, určite by mu vedeli zobrať veľmi veľa používateľov. Aký máš na túto tému názor ty? Prosím podel sa oň spolu s nami v komentároch, zaujímavé názory budeme vyberať a používať v článkoch, aj ten tvoj sa tam teda môže veľmi ľahko dostať 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.