Tohtoročná celosvetová developerská konferencia Apple sa bude konať tento jún v San Franciscu už po desiaty raz. Záujem developerov zúčastniť sa tohoto eventu je aj napriek vysokej cene vstupenky obrovský. Kto by však nechcel zažiť atmosféru v srdci Apple?

WWDC 2016 už tento jún!

WWDC 2016 s heslom „Hello, WWDC!“ sa bude konať v Moscone Center v San Franciscu od 13. do 17. júna 2016, počas ktorej sa môžeme všetci tešiť a očakávať novinky týkajúce sa iOS 10 a OS X. Predstavenie týchto dvoch operačných systémov sa však bude konať v Bill Graham Civic Auditorium.

- Reklama -

Vstupenky na konferenciu sa nedajú len tak kúpiť, Apple používa systém losovania vstupeniek, do ktorého sa môžu zapojiť len registrovaní členovia Developer Programu a požiadajú ďalej o registráciu do losovania. Cena jednej vstupenky na celú konferenciu je v prepočte niečo okolo 1 412 €, takže vylosovaní šťastlivci musia siahnuť hlbšie do vrecka. Apple však poskytne 300 vstupeniek zadarmo pre študentov a členov STEM organizácií a 125 vstupeniek pre developerov s obmedzenými financiami.

Screenshot_158

„So štyrmi inovativnými operačnými systémami a novým intuitívnym programovacím jazykom, ktorý podporuje cez miliardu zariadení po celom svete ešte nikdy nebola viac vzrušujúca chvíľa, aby sme dali komunitu našich vývojárov dokopy“, uviedol viceprezident pre marketing Philip Schiller. Konferencia sa bude dať sledovať aj online, prostredníctvom živého streamu už klasicky napr. cez Safari alebo Microsoft Edge.

Screenshot_157

Čo očakávať od iOS 10?

Medzi najväčšie očakávania patrí nový iOS 10, od ktorého sa očakávajú viac ako tri nové funkcie v posledných aktualizáciách systému. Taktiež by bola na mieste aj zmena dizajnu systému, keďže súčasná verzia čerpá ešte z dizajnu iOS 7, ktorý bol predstavený pred tromi rokmi a bol predinštalovaný na iPhone 5S.

Tá však podľa analytikov zrejme nepríde, zlepšiť by sa malo pravdepodobne centrum ovládania s podporou vlastného prispôsobenia. Dočkať by sme sa mohli aj možnosti odstránenia ikon predinštalovaných aplikácií od Apple, viac gest 3D Touch či nových smajlíkov emoji. Mnohí sa však obávajú stability a rýchlosti systému, ktorá sa pri iOS 9 či 9.3 objavila.

Najstarším podporovaným iPhonom by mal byť iPhone 5, takže majitelia starších iPhonov sa aktualizácie iOS 10 zrejme nedočkajú. Po Keynote pravdepodobne Apple sprístupní prvú beta verziu iOS 10 pre developerov a pre beta testerov.

Sami uvidíme, či si Apple vylepší reputáciu a pridá do systému to, čo mnohí z miliónov používateľov túžia v iOS vidieť a používať. My budeme pri tom a počas Keynote ti prinesieme všetko podstatné, čo sa bude týkať týchto noviniek na WWDC.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -