Od vydania nového iOS 14 prešiel týždeň. Technologický gigant už tradične prestal podpisovať iOS 13.7. V praxi to pre používateľov znamená, že už nie je možné downgradovať iPhony (a iPady) späť na staršiu verziu.

Na iOS 13.7 sa už nevrátite

Hoci iOS 14 prináša množstvo lákavých funkcií a vylepšení, obsahuje aj niekoľko chýb a nedostatkov. Tie sú v tomto štádiu bežné a už čoskoro ich vylepší aktualizácia iOS 14.2.

Každopádne, pokiaľ vám prekáža nestabilita, rôzne bugy či zhoršená výdrž batérie, iOS 13.7 už nenainštalujete. Apple prestal túto verziu podpisovať iba sedem dní po uvedení nástupcu.

Aj keď je to bežná doba v rámci malých aktualizácií, v prípade tých veľkých sme zvyknutí na 10-14 dní. Z tohto pohľadu prišlo teda zastavenie možnosti downgradu oveľa skôr než predtým.

Ťažko povedať, prečo takáto zmena. Apple chce mať s najväčšou pravdepodobnosťou iOS 14 na čo najväčšom množstvo zariadení. Počas prvých piatich dní sa softvérová novinka dostala až na 26% z nich.

Čo sa týka beta verzie iOS 14.2, prvý testeri tvrdia, že je na tom oveľa lepšie (z hľadiska výdrže batérie a stability), než oficiálna verzia iOS 14. Sami v redakcii ju netestujeme a tak vám nedokážeme povedať viac. Každopádne, ak nemáte na výber, určite si skúste túto betu nainštalovať. Možno, že vám pomôže.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.