Spoločnosť Apple postihol ďalší nepríjemný incident, po ktorom muselo odísť k doktorovi až 5 ľudí na ošetrenie. Len približne týždeň po incidente, kedy na streche budúceho riadiaceho centra (bývalá budova spoločnosti na výrobu zafírových sklíčok) vypukol požiar a zhorelo niekoľko solárnych panelov tu máme nepríjemnosť, ktorá sa stala v dátovom centre. Došlo k úniku chlóru!

Chlór

V novom dátovom centre, ktoré spoločnosť spustila len prednedávnom, sa odohral veľmi nepríjemný incident, pri ktorom unikol chlór, po čom bolo až 5 pracovníkov daného riadiaceho centra prevezených do nemocnice na ďalšie ošetrenie. Zatiaľ nie je známe, o koľko chlóru asi išlo, ani to, čo daný únik spôsobilo, vzhľadom na fakt, že prebieha policajné vyšetrovanie. Predpokladá sa, že príčinou mohol byť napríklad únik z rozsiahleho chladiaceho systému avšak nie je to oficiálne vyjadrenie.

- Reklama -

Našťastie však únik nespôsobil nikomu žiadne škody, okrem samotného Apple, vzhľadom na fakt, že všetky servery bežali bez prestávky a tak nedošlo k nijakému zastaveniu, alebo problému so službami, ktoré spoločnosť Apple ponúka.

Dátové centrum spoločnosti Apple - svetapple.sk
Dátové centrum spoločnosti Apple – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.