V dnešnej dobe je už celkom bežné, že zlodeji zavítajú radšej do Apple Store ako do banky, alebo že niekto pripraví Apple o desiatky tisíc EUR len za pomoci bankomatového podvodu. Prednedávnom sa však podaril husársky kúsok, pri ktorom zmizlo 700 000$

700 000$ za pomoci darčekových poukážok!

Skupinka štyroch bývalých zamestnancov Jablkovej spoločnosti a jedna sekretárka u zubára sa rozhodli, že si ku svojim zrejme nedostačujúcim výplatám trochu prilepšia. Podarilo sa im okradnúť banku Barclays o 700 000$ len za pomoci darčekových poukážok, ktoré sú určené pre platbu v kamenných obchodoch Apple Store. Išlo  zrejme o veľmi dobre naplánovanú akciu.

Skupinke sa podarilo vyzbierať súkromné údaje 250 pacientov vďaka recepčnej u zubára a následne s použitím týchto údajov vytvoriť online kredit v banke. Následne na to ako banka akceptovala vytvorenie účtov, nakúpili si darčekové poukážky vo svojich vlastných obchodoch. Ceny produktov sa pohybovali medzi 2000-7000 dolárov a slúžili na zahladenie akýchkoľvek stôp. Dokopy sa uskutočnilo celkom 394 nákupov a celá činnosť trvala 2,5 roka. Hlave tejto operácie teraz hrozí väzenie až na 54 rokov!

Prečítajte si tiež  Apple zbrojí pred vianočnou sezónou. Dostupnosť nových iPhonov sa opäť o niečo zlepšila. Zoženiete ich aj na Slovensku
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.