Apple vždy patrilo medzi tie spoločnosti, ktoré dokázali svoj produkt dokonale utajiť a predstaviť tak svetu niečo naozaj nevídané. V poslednej dobe sa im to však akosi prestalo dariť a dnes už vieme ako bude približne vyzerať nový iPhone. Teraz nás však napadá otázka, či nás Apple v skutočnosti len nezavádza a nehrá s nami obyčajnú hru!

Utajenie produktu

Súčasný CEO spoločnosti Tim Cook si všimol, že ich produkt nie je poväčšine po predstavení už žiadnym tajomstvom a svojimi konferenciami len potvrdzujú predošlé úniky, ktoré sme o Jablkovom smartfóne dokázali medzičasom vyzistiť. Rozhodol sa tak, že tajomstvá svojej spoločnosti posilní a tak najal v Číne vyše 200 zamestnancov, ktorí mali dozerať na to aby na svetlo sveta neunikli nijaké skutočnosti. Napadlo nás totiž, že samotná vizualizácia vznikla len na základe niekoľkých schém, ktoré údajne omylom unikli s továrne Foxconn, kde dáva Apple svoje Jablkové zariadenia vyrábať. Prečo by ich vlastne Jablková spoločnosť nemohla naschvál podstrčiť, tak ako aj množstvo iných súčiastok, či informácií za účelom, že ich produkt bude mierne, alebo dosť odlišný od toho, ktorý môžme na vizualizáciách vidieť? Šlo by teda o skvelý krok spoločnosti vpred, kedy by  im od uvedenia prvého iPhonu v roku 2007 poprvýkrát neunikli na povrch takmer všetky informácie, týkajúce sa nového zariadenia.

i6.0_standard_640.0
Toto sú prvé snímky, ktoré údajne unikli s továrne Foxconn – svetapple.sk

O iWatch nevieme nič!

Aj napriek tomu, že o novom iPhone vieme takmer všetko, o hodinkách, ktoré majú byť po novom predstavené spolu s iPhonom 6 na naozaj mohutnej konferencii, nevieme absolútne nič. Pokiaľ na nich Apple pracovalo, podstrčené schémy iPhonu mohli slúžiť ako celkom dobré odvádzanie pozornosti. posledné týždne či dokonca mesiace sa točili najmä okolo najočakávanejšieho smartfónu roka!

iwatchc_martinhajek_clean_7-640x480
Aj napriek tomu, že si to možno nechceme priznať, o hodinkách iWatch nevieme absolútne nič – svetapple.sk

Možno sa nám bude predsa len páčiť

Vzhľadom na skutočnosť, že prúžky, ktoré sa nachádzajú na zadnom hliníkovom šasi zariadenia sú tŕňom v oku mnohým používateľom, vytvorené mohli byť  naschvál, aby sa o novom iPhone diskutovalo čoraz viac. Po novej keynote, kedy Apple predstaví zaručene pastvu pre oči (aj pokiaľ by jeho súčasťou boli biele pásiky oddeľujúce anténu 🙂 ), by sa teda mohlo diskutovať o skvelom utajení produktu.

14824722897_cfef6a825a_o
Možno nový iPhone predsa len neponúkne nie veľmi príťažlivé, hrubé pásiky! – svetapple.sk

Ide len o konšpiračnú teóriu

Samozrejme to vôbec netreba brať vážne a nad touto úvahou sa stačí len na chvíľu pozastaviť či zamyslieť. Apple patrí medzi tie spoločnosti, ktoré naozaj zvyknú prekvapiť v tomto smere. Aj napriek tomu, že by šlo o úplnú novinku, opäť by ukázalo, akú moc v skutočnosti má vo svojich rukách. Samozrejme to, či nás Apple zavádzal sa dozvieme až 9. septembra, no minimálne pre mňa by po predstavení úplne nových produktov nebolo žiadnym prekvapením, keby spoločnosť podobný krok podstúpila!

Váš názor

Samozrejme budeme radi, keď sa na danú tému vyjadríte aj vy milí čitatelia a zanecháte nám váš názor vo forme komentára priamo pod článkom či na našej Facebookovej stránke 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.