Apple je technologický gigant, ktorý si svojich priaznivcov získal predovšetkým pre dokonalý dizajn, fantastický hardvér a softvér, no a potom samozrejme vďaka technológiám a vynikajúcim riešeniam, ktoré iní výrobcovia skrátka neponúkajú. Medzi známy patent, ktorý zaiste pri konkurencií nenájdeš, patrí aj MagSafe, teda spôsob, akým sa nabíja MacBook, pomocou magnetického konektora. MagSafe žiaľ v posledných rokoch začal nahrádzať jeho modernejší kamoš, USB-C, ktorý už nie je taký super. Všetko by sa ale ešte mohlo zmeniť!

MagSafe

Apple je na svoj MagSafe veľmi pyšné. Technológiu, s ktorou sa veľmi hrdil sám Steve Jobs a ktorú by si len tak nepustil však čaká jej koniec, pretože prichádza modernejší spôsob nabíjania, pomocou USB-C. Nejde o to, že by bol lepší po stránke rýchlosti nabíjania alebo čohokoľvek iného. Ide o to, že počítač musí byť čo najtenší a USB-C je do budúcnosti považovaný za štandard všetkého. Presne preto sa Apple pokúsilo nejakým spôsobom tento štandard použiť aj pri MacBooku 12″ s Retina displejom a žiaľ doplatil na to práve veľmi obľúbený MagSafe.

- Reklama -

Ming-Chi Kuo ale predpokladá, že to nebol jeho úplný koniec. Áno, už ani nové MacBooky Pro MagSafe neponúknu. To je obrovská škoda, ale na druhú stranu by Apple mohlo predstaviť špeciálnu redukciu pre tieto počítače, vďaka ktorej by bolo možné nabíjať naše MacBooky aj naďalej starým, dobrým a hlavne sofistikovaným spôsobom. Okrem Applu by ale takéto príslušenstvo mohli priniesť aj nejakí iní výrobcovia, ktorí by však museli byť certifikovaní. Koncovka, cez ktorú sa nabíja počítač by mala byť predsa len pred predajom dobre overená a najlepšie ju preverí asi samotné Apple.

Magafe - svetapple.sk

Nové počítače od Apple ponúknu úplne nové procesory od spoločnosti Intel z radu Skylake, nové SSD, ktoré bude rýchlejšie a hlavne väčšie (jeho kapacita by mala byť v prípade najväčšej pamäťovej verzie až 2TB). Vylepšenia sa v tomto prípade samozrejme dočkajú aj Retina displeje, ktoré by mali poskytnúť kvalitnejšie farby a silnejší jas, no a potom v prípade MacBooku Pro 13″ a 15″ príde aj OLED pásik, nachádzajúci sa na mieste súčasných „F“-kových klávesov. Tu si človek bude môcť nastaviť všetko dôležité a v prípade, že klávesy bude potrebovať, jednoducho sa mu vyobrazia práve na OLED pásiku.

Posledná veľmi dôležitá vec, ktorá samozrejme príde a ľudia na ňu zabúdajú je samotný dizajn a vizuál počítačov. Žiaľ, Apple zrejme odstráni aj v tomto prípade svietiace logo na zadnej strane, čo bude daňou za menšiu hrúbku počítača. Dočkáme sa ale viacerých, zrejme až 4-och farebných prevedení, čo je veľké Plus! Okrem toho budú všetky počítače navrhnuté v štýle MacBooku 12″ s Retina displejom, inými slovami budú moderné, ľahké a hlavne veľmi spratné. Na počítače sa teda veľmi tešíme a pevne veríme, že si ich po predstavení vyskúšame čo najskôr 🙂

MacBook - svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.