Apple má občas problémy so svojimi produktmi. Tak ako každá iná firma na svete pri obrovskom množstve zariadení sa vždy nájde jedno, ktoré možno nie je úplne 100%. Prejaviť sa to môže po dni alebo aj po rokoch. Tento krát sa o tom presvedčil aj populárny hudobník. Zhorel MacBook DJa Pandu.

Zhorel MacBook DJa Pandu, stalo sa to pri bežnej práci v napájaní.

Dopredu by sme chceli podotknúť, že týmto článkom nechceme v čitateľoch vzbudiť žiadne emócie o tom aké sú počítače Mac nekvalitné. Ročne sa ich predajú milióny kusov po celom svete a podobné incidenty sa stávajú možno aj denne, len to nie je tak často medializované.

To, že zhorel MacBook DJa Pandu sme sa mohli dozvedieť z jeho Twitter účtu, kde zverejnil video dymiaceho laptopu. Jednalo sa o 15″ MacBook Pro zakúpený ešte v roku 2015, takže pravdepodobne ešte stará verzia bez TouchBaru (z videa to nie je jasné)

Ako sám o celom incidente hovorí hudobník, udialo sa to z ničoho nič pri bežnej práci, keď mal počítač položený na stehnách. Našťastie zareagoval včas a nič sa mu nestalo. Počítač bol zapojený v napájaní. Priebeh bol pomerne očakávaný. Z ničoho nič sa začal z počítača valiť štipľavý dym. DJ teda reagoval rýchlo a počítač položil na dĺžku vďaka čomu zamedzil zraneniu či prípadným škodám. To, že zhorel MacBook DJa Pandu ale nemalo nič spoločné s nekvalitným servisom. Ten bol práve naopak, jedine značkový.

Zhorel MacBook DJa Pandu. Dymyť začal z ničoho nič - svetapple.sk
Zhorel MacBook DJa Pandu. Dymiť začal z ničoho nič – svetapple.sk

Autorizovaný servis

DJ Panda svoje zariadenie servisoval vždy výhradne v Apple. Na jeho zariadení boli vykonané konkrétne dve opravy v záruke. Menený bol displej a taktiež TrackPad. Po tom ako sa verejnosť dozvedela túto správu, začalo sa špekulovať, či DJ nepoužil neoriginálne nabíjacie príslušenstvo. Ako sa ale ukázalo, tak nie. Sám okamžite vec uviedol na pravú mieru a oznámil, že svoj MacBook nabíjal len s adaptérom, ktorý dostal k počítaču pri jeho kúpe. Dá sa teda povedať, že chyba nastala na strane Applu.

Potom ako sa celý incident stal, DJ zaniesol svoje zariadenie do miestneho Apple Store, kde ho uzavreli v špeciálnom trezore na 24 hodín (bezpečnostný predpis). Apple by malo následne skúmať, čo požiar spôsobilo. Pokiaľ by sa v dohľadnom čase objavila zvolávacia akcia na nejakú výrobnú vadu, môžeme povedať, že tomu dopomohla informácia o tom, že zhorel MacBook populárneho DJa. Pravdepodobnejšie bude ale to, že konkrétny kus jednoducho nebol dokonalý, niekde nastal skrat a mediálna katastrofa bola na svete.

Zhorel MacBook DJa Pandu. Dymiť začal z ničoho nič - svetapple.sk
Zhorel MacBook DJa Pandu. Dymiť začal z ničoho nič – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here