Čo sa stane s iTunes a akú rolu v tom bude hrať Beats Music?

Beats Music splynie s iTunes

Pred pár mesiacmi Apple kúpilo spoločnosť, ktorá vyrába štýlove slúchadlá – Beats by dr.Dre. Súčasťou akvizície bola aj relatívne mladá hudobná služba Beats Music. Už od ohlásenia nákupu si mnoho fanúšikov kladie otázku, čo sa stane s hudobnou službou Beats Music. Apple nám na túto otázku doposiaľ neodpovedal, avšak podľa Wall Street Journal by mala služba splynúť s iTunes.

Podľa zdroja blízkeho spoločnosti „Apple prerába Beats Music a plánuje ju budúci rok znova spustiť ako časť služby iTunes“

Toto je očakávaný vývoj služby, keďže dáva podstatne väčší zmysel jednoducho integrovať službu do iTunes a iTunes radio, čo sa zhoduje aj s najnovšími správami. Je na mieste spomenúť aj fakt, že digitálne predaja na iTunes od začiatku roka spadli o 13% celosvetovo. Apple sa pripojil do sveta streamovanej hudby až trochu neskôr ako ostatní, ale integrácia Beats Music môže službu iTunes Radio posunúť na úplne nový level a spraviť z neho podstatne vačšiu službu, čo bude spoločnosť potrebovať aby sa udržala na trhu streamovanej hudby.

Prečítajte si tiež  Nový patent Apple, plynom plnené sluchátka!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Juraj Hallon
Ahoj, som Juraj, spolumajiteľ svetapple.sk. Pohybujem sa vo svete internetového biznisu už takmer 10 rokov. Venujem sa hlavne biznisovému rozvoju nášho firemného portfólia, spravujem ho technicky a tiež som sporadickým autorom niektorých článkov.