V roku 2021 môžeme očakávať doposiaľ najväčší prírastok hráčov vôbec, najmä v online svete. Stačí akákoľvek herná platforma, stabilný optický internet a zábava je na svete. Vďaka online hrám sa môžeme spojiť  s priateľmi i cudzincami a aspoň trochu tak nahradiť chýbajúci osobný kontakt. Pre ktoré hry si máte chystať miesto na disku?

Back 4 Blood

Zdroj: Wallpaper Abyss

O hernej spoločnosti Valve je známe, že nemá rada číslo tri. Half Life 3, Team Fortress 3, Dota 3 a Left 4 Dead 3 sú tituly, ktorých sa asi nikdy nedočkáme. Vývojári Left 4 Dead (Turtle Rock Studios) si však povedali, že stačilo. 

Keď im Valve nedalo zelenú pre pokračovanie zombie kooperatívy ani po desiatich rokoch, prešli ku Warner Bros a odštartovali nový projekt – Back 4 Blood. Táto hra je spirituálnym pokračovaním Left 4 Dead ságy. Jej herná

Dead Matter

Držiac sa zombie žánru, tento rok očakávame aj vydanie open world survival hry Dead Matter. Jej svet je modelovaný podľa kanadského mesta Alberta , čo jej pridáva na reálnosti . Rozdiel medzi touto a ďalšími desiatkami zombie survival hier je, že vývojári komunikujú so svojimi fanúšikmi a snažia sa im vyhovieť. 

Okrem toho sa pokúšajú o dosiahnutie prirodzeného roleplay modelu, ktorý často v hrách tohto typu chýba. Väčšinou totiž herná mechanika hráčov nabáda na PVP štýl hrania aj napriek tomu, že tento žáner má byť zameraný na PVE a kooperáciu.

New World

Zdroj: Amazon

Z dielne Amazonu k nám prichádza open world fantasy hra New World, v ktorej môžete byť lovec monštier, farmár či objaviteľ. Zaujímavým aspektom herného sveta je jeho starnutie a meniace sa podmienky, takže vždy bude čo objavovať. 

Vývojári prezradili, že hráč si bude môcť vybrať z obrovského množstva schopností a štýlov hrania. Do tejto hry šiel naozaj veľký balík peňazí, a je to vidno najmä na jej grafickom spracovaní. Už len dúfať, že celý projekt nedopadne podobne, ako rovnako nákladný Cyberpunk.

Identity

Steam

Identity bude simulácia skutočného sveta, kde môžete ísť do práce, na nákup, zahrať si paintball či vyvenčiť psa. Vyzerá to na jednu z najambicióznejších hier , akú chcel kedy niekto vydať.

Pri podobných pokusoch sa už mnoho štúdií popálilo, a tak dúfajme, že táto hra neskončí rovnako.  Ak bude aspoň spolovice taká objemná, ako vývojári sľubujú , stane sa prelomovou  v simulovaní reálneho sveta.

Diablo 4

Zdroj: Blizzard

Diablo 3 je legendou, ktorú si doteraz zahralo takmer 10 miliónov hráčov. Ak náhodou túto ságu nepoznáte, ide o open world roleplay hru, ktorá sa odohráva vo fantasy svete plnom mágie a démonov.

Prečítajte si tiež  Microsoft Arcadia - náročné hry na slabších zariadeniach!

Aj keď má byť táto hra primárne sólová, vývojári potvrdili aj multiplayer. Príbeh sa bude zameriavať na Lilith, dcéru Mephista. Kampaň však nebude lineárna, čo znamená, že každé prejdenie hry bude iné a unikátne.

Ark 2

ARK 2

Ark: Survival evolved už pozná takmer každý hráč. Open world sandbox s dôrazom na stavanie základní a crafting si získal veľkú obľubu aj vďaka kombinácii strelných zbraní a dinosaurov. 

Tento recept na úspech sa rozhodlo štúdio Wildcard zreplikovať a do hlavnej role traileru obsadili Vina Diesela. Môžeme očakávať vylepšený svet, krajšiu grafiku a hlavne viac dinosaurov. Porazí dvojka svojho predchodcu?

Ashes of Creation

Intrepid Studios

Toto je spolu s New World tá najočakávanejšia MMORPG hra roka. Ashes of Creation síce nemala taký rozpočet ako New World, no nevyzerá o nič horšie. Práve naopak, do hry je zapracovaný systém zmeny sveta.

Pri spustení budú všetky oblasti mapy prázdne a postupnou činnosťou hráčov sa bude všetko meniť. Po tom, ako s partiou kamarátov vyhubíte monštrá v jednej oblasti, sa vám odomknú nové misie. Ak bude vaša činnosť v danej oblasti konzistentná, postupne sa začne plniť dedinami, mestami a obrovskými fantasy metropolami.

Suicide Squad: Kill the Justice league

Priebeh hry je skrytý už v názve. Spolu s troma ďalšími hráčmi, hrajúcimi za Deadshota, King Sharka, Harley Quinn a Captaina Boomeranga, budete mať za úlohu postupne vyhubiť všetkých hrdinov z Justice League. V tejto hre ste však dobráci vy, pretože z traileru je zrejmé, že hrdinovia v tejto hre ťahajú za zlú stranu povrazu. Znova teda budú musieť svet zachrániť „tí zlí“.

Halo Infinite Multiplayer

Halo

Legendárna Xbox exkluzivita sa vracia. Hra Halo Infinite bola vo vývoji dlhé roky a samotnej kampane sa už vlastníci Xboxu nevedia  dočkať. Masterchief sa k nám vráti s novými hernými mechanikami a, samozrejme, lepšou grafikou. Mnohé singleplayer hry mali multiplayer mód, no nie vždy sa uchytil. Halo Infinite Multiplayer však bude úplne zadarmo.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.