Spoločnosť Apple len nedávno, presnejšie 9. septembra, predstavila svoj nový operačný systém iOS 9. Tento operačný systém priniesol pár vylepšení ako napríklad dlhšiu výdrž batérie či vylepšenie hlasovej asistentky Siri. My sa ale teraz pozrieme, čo by som očakával od nového operačného systému, ktorý bude mať pravdepodobne názov iOS 10.

1. Možnosť prispôsobiť si Control center

Control Center

- Reklama -

Túto možnosť by určite využili viacerí z “nás” jabĺčkarov. Mnohí ľudia dokonca aj ja osobne na to, keď si potrebujem prispôsobiť Control Center, musia používať jailbreak resp. tweak. Pre mňa je síce jailbreaknuté zariadenie už takmer samozrejmosťou, no verím, že mnohí s týmto môžu mať problém. Preto, si myslím, že ak by bola táto možnosť už zabudovaná v operačnom systéme, bolo by to jedno obrovské PLUS.

Control Center -1

Chceš mať aplikáciu Facebook v Control Centre ? Žiadny problém! Hore? Dole? Vľavo? Vpravo? Žiaden problém! V iOS 10 by to teoreticky mohlo byť možné. Taktiež, určiť si poradie ikon podľa seba. Verím, že Apple by si týmto krokom získal srdcia mnohých používateľov a iPhone by sa stal oveľa osobnejší pre každého jedného používateľa.

Control Center - 2

Ako som už spomínal, v iOS 9, pribudol režim šetrenia batérie, ale na môj vkus je dosť zložité (na Apple obzvlášť) ho zapnúť. Určite je jednoduchšie “vyscrollovať” si Control Center a jedným kliknutím ho zapnúť tam. Tento názor pre mňa dvojnásobne platí pri mobilných dátach, ktoré zapínam a vypínam dosť často, či už kvôli výraznému šetreniu batérie, alebo ušetreniu dát. Kedže by sa všetko do jedného riadku nezmestilo, pribudla by možnosť zvoliť si 2!


2. Prepínanie farby medzi bielou a čiernou

DarkMode

Určite každý z nás pozná ten pocit, keď si v noci zapneš mobil, hoc len na minimálnom jase a ten napriek tomu svieti ako reflektor. Ak nepoužívaš mobil v noci, tak ti ako príklad môžem uviesť ako príklad situáciu v kine či divadle, kedy sa chceš pozrieť na svoj iPhone, napríklad len na čas. Takémuto nepríjemnému osvieteniu by mohol zamedziť tzv. Dark Mode.

DarkMode - 1

Dark Mode by mohol fungovať tak, že by zmenil všetky výrazné biele plochy na čierne. Táto možnosť v kombinácii s nastavením jasu ti umožní, ničím nerušene pozerať sa na iPhone hoc aj o polnoci. Dark Mode by mohol vyzerať takto:

DarkMode - 2

 

 


3. Split screen

SplitScreen

S príchodom iOS 9 prišla ďalšia novinka a to multitasking (Split Screen) pre iPady. Túto novinku si produkty Apple doslova už žiadali, a to najmä pri predstavení nového iPadu Pro, ktorý má neskutočných 12,9 palca, čo je v prepočte približne 33 cm. Pri takýchto rozmeroch, je samozrejmé, že obrazovku treba rozdeliť.  Ale čo iPhone? Je to potrebné?

SplitScreen -1

Podľa mňa Split Screen na iPhone má v dnešnej dobe určite význam. Minimálne pri modeloch s označením “Plus”, kde je veľkosť disleja 5,5 palca. Samozrejme, že Split Screen nie je až taký potrebný ako pri iPadoch, no mne osobne by sa napríklad páčilo, keby som mohol odpovedať na správy z fb bez toho aby som si musel pauznúť video na Youtube, či pozrel počasie.Takáto možnosť mi na iPhone chýba a Apple by ma veľmi potešilo, keby ju zakomponovalo do nadchádzajúceho operačného systému.


Aké vylepšenia by sa v nadchádzajúcom operačnom systéme páčili tebe ? 

- Reklama -
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail [email protected]

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here