Radi si upravujete fotografie a nechcete platiť za drahé editory?  Máte zmätok v tom, ktorý editor si máte vybrať? Po prečítaní nášho článku možno zistíte, ktorý bude pre vás ideálny. V podstate uvidíte aj sami, že sa na seba veľmi podobajú, ale každý je špecifický niečím iným a práve to sa vám na ňom môže zapáčiť a môžete si ho ihneď stiahnuť. 

1. Darkroom

Tento editor Vám umožní veľmi rýchlo a efektívne upraviť  fotku rovno z vášho Apple zariadenia. Ponúka aj množstvo efektov na úpravu a druhov písma na spestrenie fotky. Jeho súčasťou sú samozrejme aj základné vylepšenia ako zmena kontrastu, farieb či svetelnosti. Veľmi sa nám páčil  aj celkový dizajn tejto aplikácie. Dokážete pomocou neho vylepšiť nepodarené fotografie ale aj doladiť tie najlepšie zábery. Všetko vám to bude trvať len niekoľko sekúnd. Znamená to teda, že Darkroom stojí za povšimnutie.

 
Aplikáciu si môžte  stiahnuť priamo tu: Darkroom – Photo Editor – Bergen Co.

2. Adobe Photoshop Express

Mnohí z vás možno poznáte túto aplikáciu alebo máte Photoshop na svojom počítači. Je to tiež jeden z jednoduchých, ale efektných editorov tak, ako aj ten predošlý. Adobe Photoshop Express sa veľmi jednoducho ovláda a pomerne príjemne sa v ňom orientuje. Určite však nečakajte také rozsiahle možnosti ako v počítačovej verzií. V podstate by sa asi ani nedali ovládať, keďže displej je úplne iný ako myš. Každopádne, patrí medzi tie editory, v ktorých budete môcť fotku vyladiť do tých najväčších detailov, s tým, že Photoshop Express ponúka jedny z najrozsiahlejších možností úprav na mobilných zariadeniach. Pri úpravách fotiek strávite aj niekoľko minút!
 
Aplikáciu si môžte stiahnuť priamo tu: Adobe Photoshop Express – Adobe

3. Photo Editor By Aviary

Photo Editor by Aviary dokáže jednoducho vytvárať koláže z viacerých fotiek, ktoré potom môžete upravovať. Môžete tu použiť rôzne možnosti úprav, ktoré aplikácia ponúka, ako napríklad vloženie pečiatky do vašej fotky. Taktiež ide o skvelú aplikáciu pre jednoduchšie orezávanie fotiek v daných pomeroch strán. Nájdete tu aj množstvo filtrov, ktoré sú veľmi podobné tým z Instagramu.
 
Aplikáciu si môžte stiahnuť priamo tu: Photo Editor by Aviary – Aviary

4. Pomelo – Absolute Filter

Aplikácia vás hneď zaujme svojím dizajnom a jednoduchosťou. Je veľmi prehľadná a nám sa veľmi zapáčila. Taktiež, ako aj všetky ostatné aplikácie, umožňuje upraviť vašu fotku zmenou efektu, orezaním alebo vložením textu. Vašu fotku si potom môžete hneď uploadovať na Facebook alebo iné sociálne siete. Pomelo je v podstate jedoduchá a sympatická aplikácia, ktorá patrí do každého iOS zariadenia. Určite sa Vám zapáči.

Prečítajte si tiež  iPhone 12 Pro - Je to ten najlepšie fotiaci smartfón na svete?

Aplikáciu si môžte stiahnuť priamo tu: POMELO – Absolute Filters – Xiamen Meitu Technology Co., Ltd.

5. Moldiv

Moldiv je naozaj skvelá aplikácia pokiaľ chcete vytvárať plagáty alebo upozornenia na nejaké akcie. Obsahuje veľké množstvo úprav od filtrov až po orezávanie. V tejto aplikácií však nájdeme jednu skvelú vec, ktorá vám pomôže pri tvorbe plagátov. Nachádza sa v nej množstvo fontov písma, ktorého úpravy sú naozaj bohaté a pokiaľ viete ako na to, v aplikácií vytvoríte naozaj profesionálne výtlačky!
 
Aplikáciu si môžte  stiahnuť priamo tu: Moldiv – Collage Photo Editor – JellyBus Inc.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.