Aké je to riadiť krajinu počas svetovej zdravotnej krízy?

Epidémiu zažívame na vlastnej koži už viac ako rok. Čo si ju však vyskúšať aj ako počítačovú hru? Dnes vám predstavujeme projekt „Korona Hra“, dostupný na tejto internetovej stránke. Všetko prebieha v prehliadači, takže si nemusíte nič sťahovať a ani inštalovať.

 

Autori vychádzajú zo skutočných dát, ktoré boli získané počas posledných mesiacov z priebehu pandémie koronavírusu. Pokiaľ sa na ne chcete pozrieť dopodrobna, prejdite na stránku metodika, kde je všetko vysvetlené.

- Reklama -

Hra ponúka tri základné režimy, ktoré sa líšia od rýchlosti jej priebehu. Ak to chcete zobrať seriózne, odporúčame vám Pomalý postup (deň trvá cca 2 sekundy), kde stihnete reagovať na všetky podnety a rozhodnúť sa nad správnymi opatreniami. V druhom prípade je k dispozícii Stredne rýchly postup (deň trvá cca 1 sekundu) a v treťom prípade Rýchly postup (deň trvá cca 0,5 sekundy).

V spodnej časti používateľského prostredia uvidíte graf a dáta o počte nakazených, úmrtí, imúnnych a tak isto o celkových nákladoch za pandémiu. Z času na čas vám tu vyskočí upozornenie na nečakanú situáciu, kde musíte reagovať.

V pravej časti všetko ovládate a to za pomoci obmedzovania alebo uvoľňovania opatrení. Počas celého postupu budete dbať aj na aktuálnu vyťaženosť nemocníc a spoločenskú stabilitu, ktorá sa mení v závislosti od vašich krokov.

Za nás sa jedná o zaujímavý simulátor a odporúčame ho vyskúšať každému z vás. Napíšte nám do komentára, ako ste s ním dopadli.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -