Apple vydalo aktualizáciu iOS 8.1.1 len predvčerom, no už dnes sa objavujú prvé testy a výsledky, ako funguje na starších zariadeniach, ktorým robilo iOS 8 naozaj veľké problémy? No, rovno vám povieme, že to žiadna sláva nie je a minimálne v spúšťaní aplikácií zmeny pravdepodobne neucítite. Pravdu však je, že Apple na optimalizácii naozaj zapracovalo, a tak je všetko o niečo plynulejšie ako doteraz!

Porovnaine

Poslednou odporúčanou aktualizáciou pre iPhone 4S, iPad 2 či iPad mini bola iOS 7.1. Hlavným dôvodom bola jej, stabilita a rýchlosť. Tieto spomenuté zariadenia ho v pohode zvládali a nemali s ním takmer žiadne problémy. Dnes je už na scéne iOS 8, no na ten majitelia starších iPhonov či iPadov naozaj nadávajú! Totiž nový operačný systém nepriniesol nijako veľa podstatných zmien, no zásadne spomalil používanie zariadení tým, že ich celkovo spomalil. Môže za to najmä to, že je postavený predovšetkým pre nové zariadenia, ktorými sú iPhony 6 či iPad Air 2 a tak HW z roku 2011 už jednoducho nemusí stíhať. Pozrite sa na rýchlosť spúšťania jednotlivých aplikácií na iOS 7,iOS 8 a iOS 8.1.1. Medzi poslednými spomínanými verziami nebadáme takmer žiadne výrazné výsledky, no pokiaľ si to porovnáme so 7-mičkou, tam už rozdiely naozaj sú! Dôležité však je minimálne to, že Apple zapracovalo na optimalizácií a tak iOS 8.1.1 ponúka plynulejšie prostredie. Jeho inštaláciou o nič neprídete. Teda okrem Jailbreaku!

tt

 

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.