Apple ponúka vo svojich najnovších zariadeniach vrátane minuloročného iPhonu 5S senzor odtlačku prstov. Tento senzor slúži na odomykanie zariadenia, potvrdzuje platby v iTunes AppStore a po novom pri iPhone 6/6 Plus aj na platby sprostredkované pomocou NFC. Senzor je skrátka vynikajúci a prednedávnom sa objavil spôsob, ktorý umožňuje jeho používanie aj pre počítače MAC!

FingrKey

Nová aplikácia FingerKey umožňuje prihlásenie sa do vášho Macu pomocou senzoru odtlačkov prstov Touch-id, ktorý sa nachádza v iPhone 6/6 Plus, iPhone 5S a oboch nových iPadoch. Ide o riešenie, ktoré donedávna nebolo možné, keďže Touch-id nebolo sprístupnené vývojárom tretích strán. Apple sa však rozhodlo urobiť dôležitý krok a tak môžu Touch-id využívať aj vývojári aplikácií, ako je napríklad táto. Vďaka nej môžte totiž iPhone využiť ako nástroj na odomykanie vášho Macu a tak sa zbavíte zdĺhavého písania hesla.

- Reklama -

FingerKey dokáže pomocou 256 bitového AeS šifrovania odomknúť na diaľku hneď niekoľko počítačov naraz a okrem toho umožňuje rýchli prístup do oznamovacieho centra!

Nielen s OS X

Aj napriek tomu, že bola aplikácia prvotne vyvíjaná pre OS X, vývojári si veľmi dobre uvedomujú, že nie každý majiteľ iPhonu, iPadu vlastní práve počítač s týmto operačným systémom. Práve preto sľubujú, že aplikácia bude sprístupnená aj pre Linux či Widnovs.

Cena aplikácie je 1,79€ a zakúpiť si ju môžte priamo tu! (FingerKey – Leandro Luizari)

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.