Aplikácia WhatsApp má jeden pomerne závažný problém, ktorý umožňuje hocikomu s iPhonom nabúrať sa do účtu niekoho iného. A na to všetko nie je potrebné mať ani odomknutý telefón! Všetko sa dá urobiť veľmi jednoducho a prefíkane. Stačí, ak má tvoj kamarát, priateľka alebo hocikto iný zapnutú Siri a ty nainštalovaný WhatsApp vo svojom iPhone a jednoducho sa môžeš dostať do jeho účtu aj cez zamknuté zariadenie!

Údaje

Zdá sa, že WhatsApp má jeden závažný bezpečnostný problém, ktorý však nespôsobuje nijaká chyba ale len trošku nedomyslené bezpečnostné opatrenia. Na svete sa totiž objavila funkčná cesta, ako sa bez väčších problémov dostať k WhatsApp účtu za pár minút bez toho, aby bolo potrebné odomknúť cudzíiPhone. Všetko čo je potrebné je len aby si mal vo svojom iPhone nainštalovanú spomínanú aplikáciu a iPhone druhej osoby mal aktivovanú hlasovú asistentku Siri. Potom už je potrebné údaje možné získať jendoduchšie, ako si myslíš.

Všetko je veľmi dobre opísané v tomto videu. Pokiaľ teda chceš, aby tvoje dáta a správy ostali v bezpečí. radšej provizorne používaj inú komunikačnú aplikáciu minimálne dovtedy, dokým WhatsApp niečo s touto nepríjemnou bezpečnostnou chybou neurobí!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.