Google včera vydal aktualizáciu internetového prehliadača Chrome pre iOS. Nebolo to len o opravení chýb a vylepšení stability, ako sme zvyknutí….Táto aktualizácia so sebou priniesla celkom zásadnú novinku. Ide o widget, vďaka ktorému môžete rýchlejšie, cez notifikačné spustiť zaujímavé funkcie, ako napríklad vyhľadávanie podľa hlasu či otvorenie novej karty.

Nová karta a hlasové vyhľadávanie

Kliknutím na tlačidlo „Nová karta“ alebo tlačidlá pre hlasové vyhľadávanie  sa automaticky spustí prehliadač Chrome, buďto s novo otvorenou a aktivovanou kartou, alebo sa rovno aktivuje vyhľadávanie v prehliadači Chrome a vy môžete začať hovoriť.

- Reklama -

Skopírovaný odkaz

Ďaľšiou veľmi užitočnou pomôckou, ktorú nový widget obsahuje, je otvorenie práve nakopírovaného odkazu. Stačí len kliknúť  na tlačidlo „Otvoriť nakopírovaný odkaz“ a ten sa rovno otvorí v prehliadači Chrome, bez toho, aby ste museli robiť čokoľvek ďalšie.

Notifikačné centrum - svetapple.sk
Notifikačné centrum – svetapple.sk

Obnovenie alebo zatvorenie stránky

Poslednou novinkou je tiež možnosť obnovenia alebo zatvorenie stránky. To urobíte tak, že v prehliadači Chrome zídete dolu, ako keď v mnohých aplikáciách chcete obnoviť stránku a objaví sa vám trojica ponúk, medzi ktorými si vyberiete buď prejdením doprava alebo doľava. Táto funkcia je zatiaľ dostupná len pre iPhone.

Dizajn

Google taktiež aktualizoval dizajn. Po kliknutí na novú kartu na iPade sa zobrazia tri základne okná. Okno „Záložky“,   na ktorom sa zobrazia všetky záložky či už z počítača alebo iného zariadenia. Rozloženie je prehľadné a synchronizácia medzi inými zariadeniami je bezproblémová. Ďalej „Najnavštevovanejšie“, kde sa zobrazia najnavštevovanejšie karty a nakoniec „Nedávne karty“ kde máte možnosť vidieť karty ktoré ste naposledy zatvorili.

Nová karta - svetapple.sk
Nová karta – svetapple.sk

 Celkový dojem

Celková dojem je veľmi dobrý. Všetko je pekne jednoduché a prehľadné. Verzia pre iPad sa veľmi podobá tej desktopovej. Stabilita a rýchlosť internetového prehliadača sa podľa môjho názoru oveľa zlepšila. Widget je prehľadný a jednoduchý. Veľmi uľahčí a zrýchli prístup na Chrome. Okrem toho nový update prináša podporu pre aplikácie ako je 1Password a LastPass , teda teraz budú mať aplikácie lepší prístup k Chromu a vy tak budete môcť ľahšie vyplňovať heslá.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail [email protected]