RepCount

Jedným z najčastejších novoročných predsavzatí je začať konečne cvičiť. Svoje o tom vedia aj majitelia posilňovní, ktoré počnúc novým rokom doslova praskajú vo švíkoch. Ak ste sa aj vy odhodlali začať od 1. januára cvičiť, v naplnení vášho cieľa vám môže pomôcť aplikácia RepCount. Môžete si sem zaznamenávať celý váš tréning vrátane zapisovania si váh, počtu sérií a jednotlivých opakovaní. Po pár týždňoch či mesiacoch tak jasne uvidíte celý váš progres, ktorý vás bude ešte viac motivovať.

Workout
Zdroj: Pexels

V platenom rozšírení aplikácie si jednoducho pozriete analýzu pokroku, no ak sa vám nechce utrácať pár eur navyše, verzia zadarmo bude pre sledovanie tréningov postačujúca. Preklikaním sa cez jednotlivé dni si totižto zlepšenie dokážete pozrieť aj sami. Do fitka si samozrejme nezabudnite fľašu s vodou, uterák či športové tenisky, no a s ochranou smartfónu v rizikovom prostredí vám zas pomôžu obaly na iPhone.

Kalorické tabuľky

Novoročné predsavzatie začať navštevovať posilňovňu väčšinou kráča ruka v ruke aj s úpravou stravy. Ak je vašim cieľom schudnúť, pribrať alebo len nabrať svalovú hmotu, nie je na škodu sledovať si svoj príjem. A práve aplikácia Kalorické tabuľky je v tomto obrovským pomocníkom. Jednoducho si v nej nastavíte požadované ciele, počas dňa si zaznamenáte všetko, čo ste jedli, a na jeho konci si môžete skontrolovať, či ste svoj cieľ splnili. Plusom je aj intuitívne ovládanie, vďaka ktorému si ju zamilujete. Platené rozšírenie vám otvorí bránu k tipom na recepty, a tak si už nebudete musieť lámať hlavu nad tým, čo budete ďalší deň variť.

Zdravé jedlo
Zdroj: Pexels

V každom prípade nezabúdajte na to, že potraviny sa nedelia na dobré a zlé, a že diéta nie je len o jedení šalátu so šalátom posypaným ďalším šalátom. Tak, ako zelenina, aj pri zhadzovaní hmotnosti sú dôležité okrem bielkovín aj tuky a sacharidy. Z jedného pásika čokolády ešte nikto nepribral, preto nezatracujte celý váš progres a neberte občasnú maškrtu za zlyhanie.

Headspace

Vianoce nie sú len sviatky radosti a pokoja. Prinášajú so sebou tiež množstvo povinností, napríklad nikde nekončiace pečenie, niekoľkodňové upratovanie a stres z toho, či vám stihnú prísť všetky na poslednú chvíľu objednané darčeky. Vyhradiť si v novom roku viac času pre seba tak môže byť ideálnym tipom pre všetkých zaneprázdnených ľudí. Aplikácia Headspace vám vďaka meditáciám vedeným lektorom môže pomôcť zbaviť sa stresu, prekonať smútok alebo si len vydýchnuť po náročnom dni.

Prečítajte si tiež  Takto sa majú robiť reklamy, táto je naozaj fantastická Apple!
Zdroj: Pexels
Zdroj: Pexels

Výhodou je veľké množstvo oblastí, na ktoré sa jednotlivé meditácie zameriavajú, a tak si už len stačí vybrať tú, ktorá vás zaujíma najviac. Doprajte si chvíle ničím nerušeného pokoja a vydajte sa na cestu plnú oddychu. Zakrátko zistíte, že meditovanie skutočne nie je o sedení v polohe lotosového kvetu, záhadnom prítmí a pálení vonných tyčiniek. Aplikácia je spoplatnená, no výsledky, ktoré prinesie, budú rozhodne stáť za každé vynaložené euro. Jedinou nevýhodou je, že pri meditáciách vedených lektorom je potrebná znalosť angličtiny.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here