Apple Music prináša jednu novinku, ktorá určite poteší nejedného „audiofila“. Hudba v Apple Music už aj v špičkovej kvalite. Jablková spoločnosť sa o to postarala pomocou nového programu Apple Digital Masters, ktorý je po novom dostupný aj pre hudobnú streamovaciu službu.

3Hudba v Apple Music už aj v špičkovej kvalite, pomôže služba Apple Digital Masters

Hudba v Apple Music už aj v špičkovej kvalite. Firma vie, čo ľudia potrebujú. - svetapple.sk
Apple Digital Master – svetapple.sk

Apple sa ešte len včera dočkalo fantastickej novinky, ktorú ocení nejeden „audiofil“. Vďaka úplne novému programu Apple Digital Masters, ktorý je teraz po prvý krát dostupný aj pre Apple Music si budeme môcť vychutnať hudbu v špičkovej kvalite aj v tejto službe. Práve absencia „kvalitných nahrávok“ mnohým používateľom doteraz prekážala. Vďaka tomuto kroku sa budú dať nahrávať skladby s označením „Mastered For iTunes“.

Pre tých, ktorý presne nevedia ako to funguje, Jablková spoločnosť ešte pred siedmymi rokmi spustila túto službu pre hudobný internetový obchod iTunes. Interpreti vďaka tomu mohli nahrávať svoje skladby v mimoriadne vysokej kvalite, ktorá bola dokonalo optimalizovaná pre iTunes.

Nejedná sa síce o kvalitu FLAC, teda bezstratovú štúdiovú nahrávku. Jedná sa ale o kvalitu, ktorá sa k nej nepochybne veľmi silno blíži a podlieha len veľmi minimálnej, v podstate nepočuteľnej kompresii. Ak sa teda interpret rozhodne, že takúto kvalitnú nahrávku chce nahrať, môžete si vypočuť skladby v ešte väčšej kvalite ako dnes. Minimálne ak si na tom potrpí.

Späť
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.