Apple Music v palubnom systéme Tesla

Podľa odkazov v poslednej aktualizácii pre vozidlá Tesla bude možné už čoskoro spúšťať Apple Music priamo z palubného systému a teda z rozsiahleho centrálneho displeja. O nové informácie sa postaral jeden z majiteľov prostredníctvom tweetu.

Aj keď Apple a Tesla zvádzajú konkurenčný boj, evidentne vedia spolupracovať. Na druhej strane, pridávanie streamovacích služieb nie je ničím výnimočným. Pokiaľ vlastníte Teslu, už dlhšiu dobu si tu môžete užívať napríklad Spotify. Okrem Apple Music však stále chýba Tidal alebo Amazon Prime. To sa môže zmeniť.

Automobilka už začiatkom roka 2020 avizovala, že do palubného systému prinesie viac streamovacích služieb. Stalo sa tak v rámci prezentácie na Battery Day. Plány zrejme narušila zdravotná kríza COVID-19, ktorá sa postarala o predĺženie všetkých procesov. Napokon to ale vyzerá tak, že plány budú realitou.

Vedľa Apple Music sa v systéme objavujú aj odkazy na spomínaný Tidal a Amazon Music. Bavíme sa o softvérovej aktualizácii s označením 2020.48.26, kde žiaľ služby ešte nefungujú.

No hoci to vyzerá ako celkom nová záležitosť, Tesla nebude prvou automobilkou, ktorá integruje do svojho vozidla Apple Music. V skutočnosti ho už dnes môžete získať v modernom elektromobile Porsche Taycan.

Do komentára nám napíšte, či by ste brali natívnu appku Apple Music vo svojom aute, alebo vám stačí prehrávanie cez Bluetooth, prípadne Apple CarPlay.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.