BlueMail bol právom odstránený z Mac App Store

Spor, ktorého sa týkalo posledné súdne konanie začal v roku 2019, keď Apple vymazalo aplikáciu BlueMail zo svojho internetového obchodu Mac App Store. Odôvodnením bolo porušenie niekoľkých pravidiel a pokynov, ktoré vývojári neodstránili ani po opakovaných upozorneniach.

Spoločnosť Blix Inc., stojaca za touto emailovou appkou, podala žalobu proti Apple, v ktorej vyjadruje jasný nesúhlas s jej konaním. Ďalšie obvinenie sa týka porušenia patentovej prihlášky, kedy Apple údajne zneužilo technológiu zasielania správ pre svoju vlastnú (bližšie nekonkretizovanú) službu.

Aj napriek závažnosti obvinení, sudca Leonard P. Stark z amerického okresného súdu pre okres Delaware, zmietol všetko zo stola.

Po niekoľkomesačnom skúmaní prípadu dospel k záveru, že Blix neposkytla priame a ani nepriame dôkazy o „monopolnom“ jednaní spoločnosti Apple.

Je zaujímavé, že sa stále objavuje relatívne veľa podobných prípadov. Ak Apple vymaže nejakú aplikáciu z App Store, musí mať naozaj silný dôvod, týkajúci sa porušovania obchodných podmienok (s ktorým vývojári súhlasia pri používaní platformy). To by mal mať na pamäti každý, kto sa ide súdiť…

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.