BlueMail bol právom odstránený z Mac App Store

Spor, ktorého sa týkalo posledné súdne konanie začal v roku 2019, keď Apple vymazalo aplikáciu BlueMail zo svojho internetového obchodu Mac App Store. Odôvodnením bolo porušenie niekoľkých pravidiel a pokynov, ktoré vývojári neodstránili ani po opakovaných upozorneniach.

Spoločnosť Blix Inc., stojaca za touto emailovou appkou, podala žalobu proti Apple, v ktorej vyjadruje jasný nesúhlas s jej konaním. Ďalšie obvinenie sa týka porušenia patentovej prihlášky, kedy Apple údajne zneužilo technológiu zasielania správ pre svoju vlastnú (bližšie nekonkretizovanú) službu.

- Reklama -

Aj napriek závažnosti obvinení, sudca Leonard P. Stark z amerického okresného súdu pre okres Delaware, zmietol všetko zo stola.

Po niekoľkomesačnom skúmaní prípadu dospel k záveru, že Blix neposkytla priame a ani nepriame dôkazy o “monopolnom” jednaní spoločnosti Apple.

Je zaujímavé, že sa stále objavuje relatívne veľa podobných prípadov. Ak Apple vymaže nejakú aplikáciu z App Store, musí mať naozaj silný dôvod, týkajúci sa porušovania obchodných podmienok (s ktorým vývojári súhlasia pri používaní platformy). To by mal mať na pamäti každý, kto sa ide súdiť…

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here