Spoločnosť Apple už klasicky po dvojtýždňovom intervale opäť vydala novú betaverziu mobilného operačného systému iOS, ktorý nájdeme v iPhone, iPade či iPode Touch. Novinka nesie označenie 9.3 beta 4 a už onedlho by sme sa mohli dočkať aj finálnej verzie tejto skutočne veľkej aktualizácie, ktorá nás určite poteší do mesiaca (možno aj do dvoch týždňov). Aktualizácia momentálne nie je dostupná pre bežných ľudí, ale zatiaľ len pre vývojárov. Do pár hodín by sa to však malo zmeniť!

Apple vydalo iOS 9.3 beta 4!

Jedna z posledných beta verzií iOS 9.3 je viacmenej už len tá, kedy sa všetko odlaďuje do funkčného stavu. To znamená, že vývojári v Apple vychytávajú posledné chybičky, ktoré v systéme vznikajú alebo sa tu neustále objavujú na základe podnetov od vývojárov a o niekoľko hodín aj bežných ľudí z Public beta verzie. To, ako sme začali už pravdepodobne dostatočne naznačilo, že sa tu veľké zmeny neudiali.

Podľa vývojárov, ktorí už novú betu testujú sa tu neudiala dokonca žiadna zmena a celý systém je prakticky rovnaký ako v bete 3, kde prebehli ešte jemné úpravy. V tejto bete bola celá pozornosť sústredená predovšetkým na bezchybný chod systému, veď to potvrdzuje aj informácia priamo od vývojárov, ktorá hovorí o tom, že systém je podstatne rýchlejší a stabilnejší, ako verzia pred ním. Apple teda v tomto smere poriadne zamakalo.

iOS 9 - svetapple.sk

iOS 9.3 bude len tak mimochodom poriadne rozsiahla aktualizácia, ktorá prinesie mnohé užitočné funkcie pre každého z nás. Napríklad sa tu konečne po tých rokoch dočkáme napríklad nočného režimu, ktorý stmaví obrazovku natoľko, aby silný jas nevyrušoval naše ani nikoho iného oči, ak sa nachádzame napríklad v kine. Potom tu bude niečo na štýl aplikácie f.lux, ktorá je momentálne dostupná pre Mac a ak má človek Jailbreak, môže si ju stiahnuť aj na svoj iPad. Tá zmení farebnú škálu displeja v závislosti od hodiny, vďaka čomu šetríme naše oči a tiež aj baterku.

Toto všetko ale nebude aplikácia, ale rovno súčasť novej aktualizácie systému, ktorej príchod očakávame už do mesiaca. Máme sa preto očividne na čo tešiť! Ak ťa zaujíma, čo všetko prinesie iOS 9.3, pridávame ti link na video, ktoré ti krásne demonštruje všetky jeho nové funkcie!

Prečítajte si tiež  iPhone 6C koncept
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.