Určite ste už počuli o hlasovej asistentke Cortana, ktorú vydala spoločnosť Microsoft pre svoj Windows mobile. Jej sláva sa v podstate zakladá najmä na tom, že spoločnosť vložila do Cortany funkciu tipovania výsledkov zápasov a tak dokáže s neuveriteľnou presnosťou trafiť to, kto vyhrá, kto naopak prehrá a kedy bude remíza! Cortana sa blíži aj na iOS či Android!

Cortana na iných operačných systémoch

Vzhľadom na to, že Cortana sa v súčasnosti nachádza logicky len vo Windows mobile, množstvo z nás očakávalo, kedy príde správa o tom, že príde aj na iOS či Android. Nie, že by sme chceli asistentku aj reálne využívať, no určite by bolo zaujímavé tipovanie aj cez iOS, keď Siri od Apple túto funkciu neponúka. Microsoft dnes ohlásil, že Cortana príde aj na naše iPhony či Samsungy (a iné Androidy). Máme sa teda na čo tešiť!

Spoločnosť na svojej hlasovej asistentke neustále vo veľkom pracuje a pridáva, poprípade vylepšuje súčasné funkcie. Posledne sme mali možnosť vidieť to, čo dokáže, keď sa predstavoval Windows 10. Microsoft pracuje aj na projekte umelej inteligencie s názvom Einstein, ktorá pridá Cortane prídanú hodnotu vo forme „rozumu“. Tak napríklad hlasová asistentka bude vedieť na základe e-mailu a časového údaju v ňom o odlete lietadla vypočítať to, kedy máte opustiť váš domov, aby ste let stihli včas. Ide však len o zlomok funkcií a vraj sa máme tešiť na omnoho väčšie množstvo podobných noviniek.

Nový Microsoft

Aj keď je to možno predčasné tvrdenie, podľa nášho názoru ide Microsoft veľmi dobrým smerom. Spoločnosť po výmene generálneho riaditeľa ešte minulý rok, kedy sa na čelo dostal Satya Nadela predstavila niekoľko skvelých noviniek a buduje si cesty v množstve odvetví. Veď aj Windows 10 vyzerá omnoho lepšie ako napríklad Windows 8 a Cortana s jej tipovaním je jednoducho geniálny nápad. Každý si predsa chce stiahnuť a nainštalovať asistentku, ktorá vie predpovedať zápasy. Ide o jednu z vecí, ktorou mohol Microsoft navnadiť mnohých používateľov iných platforiem, aby prešli na Windows mobile. Uvidíme teda, ako to pôjde ďalej ale súčasne odkazujeme spoločnosti len tak ďalej!

zdroj: macrumors.com

Prečítajte si tiež  Je to oficiálne: V iPhone vymeniteľné batérie nikdy neuvidíme
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.