Po dlhých rokoch sa nám konečne splnil jeden sen, ktorý možno nebol až tak snom, no minimálne nás veľmi potešil príchod novej aplikácie Disqus, ktorá nám všetkým v redakcií podstatné uľahčí robotu s prihlasovaním a odpovedaním na tvoje komentáre, ktoré môžeš zanechať pod každým našim článkom. Na druhú stranu získaš okamžitú notifikáciu akonáhle dostaneš nejakú odpoveď na tvoj názor či otázku.

Disqus aplikácia na iPhone vydaná, no konečne

Posledné roky boli pre webové portály, ktoré fungovali aj vďaka komentárom a bohatým názorom veľmi ťažké. Hlavným dôvodom bol fenomén Facebook, ktorý im začal “kradnúť” použivateľov. Takmer celá komunikácia teda prebieha na ňom, hoci by možno bolo lepšie, keby prebiehala na stránke. Predsa len je to osobnejšie a komentár pod článkom aj reálne ostane až kým nie je článok zmazaný.

- Reklama -

To ale Facebook žiaľ trošíčku kazí. Veľa ľudí vyjadrí názor či otázku na sociálnej sieti a na webe to nikto nevidí. Navyše, príspevok sa rýchlo stratí v timeline a na všetko sa zabudne. To je škoda, ale našťastie prišlo konečne praktické riešenie od Disqus, čo je služba, ktorá sa stará o komentáre aj u nás. Chalani si zrejme uvedomili, že to všetko ide aj jednoduchšie a zdôraznili vážnosť súčasnej doby, ktorá si praje aplikácie.

Presne preto predstavili Disqus aj pre naše iPhony (či iPady), aby sme medzi sebou mohli všetci jednoduchšie komunikovať. Je to jednoduché, ak niekde zanecháš komentár a niekto ti naň odpovie, okamžite ti to povie tvoj iPhone a ty nemusíš riešiť žiadne prihlasovanie a ani ďalšie zbytočné a nepohodlné úkony.

Pre nás ako pre redakciu magazínu je to zase o to jednoduchšie, že nemusíme hľadať komentáre, keďže sem tam sa k nám nedostanú a odpovedať môžeme podstatne skôr a rýchlejšie ako kedykoľvek doteraz. Presne preto tak trošku vyzývame aj vás, milých fanúšikov, skúste sa pýtať aj pod článkami, odpovede budete mať naozaj rýchlo, skôr ako na Facebooku 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.