Snapchat je veľmi obľúbená sieť medzi mladými, no po čase si k nemu začínajú nachádzať cestu aj staršie generácie či celebrity, ktoré tu zdieľajú svoj život. Začína naberať na popularite a pre mnohých nahradila dokonca aj Messenger, WhatsApp a podobne. To sa samozrejme Facebooku, ktorý vlastní obe sociálne siete vlastní nepáči a chce nejakým spôsobom konať. Presne preto pridá do svojho Messengeru novú funkciu, ktorá z neho urobí tak trochu Snapchat.

Facebook Messenger bude kopírovať Snapchat

Facebook si uvedomil, že pokiaľ nepridá nejakú novú zásadnú funkciu do svojej aplikácie Messenger, iné sociálne siete, ako napríklad Snapchat, ho môžu veľmi nepríjemne odstaviť. Snapchat v posledných rokoch poriadne expandoval a to aj vďaka tomu, že vývojári pridali presne tie funkcie, ktoré má aj Facebook, no zároveň zachoval svoju originálnu funkcionalitu, teda to, že sa vymazávajú fotky či správy po niekoľkých, maximálne 10 sekundách.

- Reklama -

Facebook sa očividne inšpiroval a po novom v najnovšej aktualizácií sprístupní špeciálnu funkciu, ktorá umožní vymazanie správy po istom čase. Človek si teda bude môcť sám nastaviť, na koľko sa má jeho správa prijímateľovi ukázať v rozmedzí niekoľkých minút až dní. Presne takáto funkcia Messengru možno chýbala, uvidíme, ako to bude vyzerať, akonáhle ju chalani sprístupnia aj u nás.

Messenger - svetapple.sk

Prečo píšeme „aj u nás“? Je to jednoduché, síce po celom svete ešte nefunguje, predsa len je tu jedna krajina, kde ju už Facebook testoval. Je to Francúzko, obyvatelia ju už mohli vyskúšať a mnohí si podľa recenzií aj pochvaľovali.

Na novú funkciu sa už teda naozaj tešíme a uvidíme, či bude tak dobrá ako na Snapchate ale popravde, ak nebude možné správy ukazovať v rozmedzí niekoľkých sekúnd ale minimálna hranica budú minúty, myslíme si, že bude pomerne zbytočná, no nevadí, uvidíme, veď nás ju nikto nebude predsa nútiť používať a ten kto ju bude chcieť vyskúšať alebo použiť tak ju vyskúša alebo použije 🙂

Facebook - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.