Internet je miesto, kde sa môžu vyskytovať rôzne podvodné informácie. Na sociálnej sieti Facebook sa nachádza veľa špekulantov, ktorí sa vás snažia kontaktovať napríklad cez Messenger. Aplikácia je odteraz schopná vás na podozrivé správy upozorniť bezprostredne potom, ako ich dostanete od neznámej osoby (ktorá sa napríklad vydáva za niekoho z vašich priateľov).

Facebook Messenger vás upozorní na podvodné správy

Možno, že si teraz hovoríte, že sa prostredníctvom chatu nenecháte oklamať. Treba si ale uvedomiť, že internet používajú aj menej skúsení/zdatní používatelia, ktorí jednoducho nevedia separovať relevantné a podvodné správy. Vývojári sa preto rozhodli tento problém riešiť. Najnovšie sa vás Facebook pokúsi varovať pomocou vyskakovacieho okna priamo v aplikácii.

Sociálna sieť bude vyhodnocovať podozrivé správy podľa viacerých faktorov. Hlavná pozornosť bude smerovaná na komunikáciu, v ktorej vás žiada o pôžičku osoba, mimo vašich priateľov. Pokiaľ teda niekto sfalšuje profil vášho známeho na Facebooku a bude sa za neho vydávať, sociálna sieť to okamžite zistí a upozorní vás na to. Jedno z bezpečnostných vylepšení je aj upozornenie pre mladistvých do 18. rokov. Akonáhle vám napíše niekto dospelý, koho nemáte v priateľoch, takisto sa objaví vyskakovacie okno.

Je dobré, že sa v spoločnosti začali venovať aj tejto problematike. Podobné „okrádanie“ ľudí cez chat je v súčasnosti veľký fenomén a nejeden používateľ už na takéto správy naletel. Vždy však treba vyhodnocovať informácie s rozumom, pretože ani ten najlepší algoritmus nemusí niektoré správy zachytiť a varovať vás. Dávajte si preto na sociálnych sieťach pozor.

Facebook Messenger dostal dôležitú aktualizáciu. Všimli ste si?
Facebook Messenger dostal fantastickú funkciu.
Prečítajte si tiež  Nie je všetko iba o peniazoch. Zamestnanci Facebooku odhalili tienisté stránky svojej práce
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.