Je to síce zvláštne, ale posledné roky žijú mnohí ľudia predovšetkým tým, že svoje komplikované emócie či city vyjadrujú práve pomocou Emoji smajlíkov. Je jedno, či je človek unavený, nahnevaný, šťastný alebo smutný. Namiesto toho aby to jednoducho napísal, skrátka pošle tváričku, ktorá vyjadruje jeho stav a človek na druhej strane presne vie, ako sa cíti. Facebook si dobre uvedomuje, že ľudia milujú Emoji a tak sa ich rozhodol všetkých veľmi milo potešiť! 

Facebook nám dal 1500 nových Emoji smajlíkov do Messengera!

Povedzme si úprimne, asi každý jeden z nás Emoji ikonky používa a je jedno v ktorej aplikácii. Skrátka ich máme všetci radi, pretože sú priateľské a vedia vyjadriť náš aktuálny psychický či dokonca niekedy aj fyzický stav veľmi rýchlo – jediným kliknutím na obrazovku. Aj preto ich ľudia milujú. Akonáhle sa ich pridalo 70 do nového iOS, ľudia šaleli a teraz majú dôvod šalieť znova. Facebook sa totižto rozhodol, že nás všetkých poriadne poteší!

- Reklama -

Ako to urobil? Veľmi jednoducho. Skrátka len zobral 1500 Emoji ikoniek a zakomponoval ich do svojho Messengera. Milióny ľudí, ktorí si svoj Messenger aktualizovali zrazu ostali veľmi potešení, pretože sa im objavila obrovská kopa nových tváričiek všetkých rás a tiež oboch pohlaví, ktoré môžu najnovšie rozposielať svojim priateľom v chate. Výborné je na tom celom to, že na všetko stačí len update. Okrem iného Facebook vyriešil aj jeden skutočne veľký nedostatok, ktorí trápil milióny ľudí počas dlhej doby.

Emoji - svetapple.sk

Určite sa ti už niekedy stalo, že tvoj kamarát alebo ktokoľvek na Facebooku poslal do nejakého komentáru či chatu smajlík, ktorému si ale ty akosi nerozumel. Prečo? Zobrazil sa ako kocka alebo ako čierny smajlík usmiatej emócie. Dôvod, prečo sa niečo takéto stávalo bol, že ľudia používali Facebook na rôznych platformách ako iOS, Andorid či Windows, no a každá táto platforma mala vlastných smajlíkov.

Iná platforma ale nedokázala zobraziť takýchto smajlíkov, keďže ich nepodporovala a tak ich zobrazovala takýmto chybným spôsobom. Dôležité ale je, že na Facebooku sa ti nič takéto už nikdy nestane. Ako to ale vieme? No predsa jednoducho. S príchodom 1500 nových smajlíkov sa podarilo vyriešiť tento problém a každému sa smajlík zobrazí presne tak, ako má. Mizne tu teda nepríjemný problém a my sa tak môžeme tešiť na ešte plnší chat!

Emoji - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.