Pre priaznivcov závodných hier a najmä Rally prichádza do AppStore jedna skvelá hra, ktorá nadväzuje práve na tieto závody. Reč je o FIA World Rally Championship, ktorú autori slušne „vymakali“ a vyrovná sa aj napríklad takému Colin McRae Rally, o ktorom sme písali recenziu tu.

FIA World Rally Championship

Táto hra určite poteší nejedného nadšenca rýchlych vozov, ktoré sa rútia ohromnými rýchlosťami naprieč lesom, či nekvalitnými cestami za zhoršených podmienok, ako je napríklad dážď, sneh či iné. Reč je skrátka o Rally a teda závodnej disciplíne, ktorá je obľúbená všade po svete. Prednedávnom sa objavila v AppStore nová aplikácia od vývojárov zo štúdia BigBen Interactive, ktorí vytvorili skvelú hru, v ktorej si vyskúšate všetko čo si len pri Rally vyskúšať môžte!

- Reklama -

Vozový park

Pokiaľ ste vášnivým „automobilistom“, určite vás zaujíma odpoveď na otázku, čo si nájdete v garáži po tom, ako hru začnete hrať. Rovno vám povieme, že vás tu nebude čakať toľko vozidiel ako napríklad v Real Racing 3, no predsa len ide o hru s trošku inou pointou a tak celkom poteší a hlavne dobre poslúži aj 18 licencovaných vozidiel, medzi ktoré patria napríklad VW Polo R WRC či Hyundai i20 WRC.

17 Jazdcov

Autori nezabudli ani na jazdcov, ktorých je konkrétne 17 a môžete nimi brázdiť cesty rôznych krajín. Okrem iného je tu samozrejme možnosť vytvorenia si aj vlastného charakteru, s ktorým budete jazdiť svoj oficiálny celosvetový šampionát. Pokiaľ sa teda vyznáte aj do jazdcov, ich počet určite nesklame a pravdepodobne si tu nájdete svojho obľúbenca!

Trate a závody

V hre na vás čaká celkom 13 oficiálnych závodov, no a potom viac ako 60 rýchlostných skúšok, čo sa samozrejme samo o sebe postará o to, aby ste sa pri hraní tejto hry príliš nenudili. Počas závodov budete brázdiť také krajiny ako je napríklad Monte Carlo, Argentina, Finsko, Wales či iné! Okrem toho sa vám pri jazde naprieč svetom bude na displeji zobrazovať aj aktuálne poškodenie vášho vozidla, čo povedzme si na rovinu, množstvu podobných hier stále chýba!

Grafika a ovládanie

Grafika a ovládanie sa nachádzajú na celkom slušnej úrovni. Okolitý svet či textúry vozidiel sú pomerne slušné a zrejme sa vám budú páčiť o niečo viac, ako napríklad pri legendárnej sérií Colin McRae Rally! Čo sa týka ovládania, tak to je tiež pomerne slušné a netreba sa báť, že pokazí celú hru. V našich testoch si hra vyslúžila 7,5/10 bodov, čo je v inom slova zmysle znamená ako „veľmi dobré„. Určite teda netreba zaváhať  s jej nákupom!

Pokiaľ sa vám hra zapáčila, zakúpte si ju priamo tu (WRC The Official Game – Bigben Interactive )

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.