Táto legendárna RPG hra, ktorá v 90. rokoch lámala predajné rekordy konzolových hier sa už onedlho dočká svojho vytúženého remaku exkluzívne pre hernú konzolu Playstation 4. To však nie sú jediné dobré správy od Sqare Enix. Spoločnosť totiž oznámila, že legendárna Final Fantasy VII z roku 1997 dorazí ešte pred koncom tohto leta aj na naše iOS zariadenia!

Final Fantasy VII na iOS

Final Fantasy VII nebude samozrejme prvým dielom tejto série, vydaným pre iOS. Tu sa už dávnejšie objavili prvé dva diely legendárnej série a taktiež niekoľko portov s prenosnej hernej konzoly Nintendo DS. Final Fantasy VII sme tu však mohli mať už omnoho skôr, avšak ako sa aj producent Takahaši Tokita vyjadril, novšie diely z PS1 jednoducho nemohli prejsť do AppStore, kvôli vysokým nárokom na pamäť, ktoré nedokázali spĺňať.

- Reklama -
Final Fantasy VII - svetapple.sk
Final Fantasy VII – svetapple.sk

Február tohto roku však priniesol niečo, čo by sme v prípade rozsiahlejších konzolových portov mohli považovať za „zelenú“. Limit hier bol totiž navýšený až na 4 GB, čo umožňuje pridanie aj Final Fantasy VII, ktorá sa pri svojej PC verzii inštalovala na troch CS nosičoch a jej celková veľkosť bola okolo 3 GB. Stále jetu však jeden nemalý problém a ten taktiež súvisí s pamäťou.

Aj keď sa už totiž táto legendárna hra dostane do AppStore, stále to bude trošku problém pre tých, ktorí majú len 16 GB iPhone. Títo používatelia si toho moc nenainštalujú. Uvidíme teda, ako to celé dopadne, no držíme vývojárom palce aby aj vďaka novým kitom v iOS 9 dokázali hru stlačiť na minimálnu možnú veľkosť!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.