Pokiaľ sa na Apple stránkach v poslednej dobe hovorilo o téme súvisiacej s hrami na iOS, určite ti neunikla informácia o tom, že do AppStore zavíta/la hra Fortnite, ktorá tu prišla praktiky v rovnakej podobe ako vo verzii pre PC a PS4. Hra je navyše úplne zadarmo a tak si ju môžeš nainštalovať hrať kedykoľvek len chceš. Aj napriek tomuto faktu sa hra teší neuveriteľnému úspechu. Za prvé 3 dni zarobila viac ako 1,5 milióna dolárov! 

Obrovský úspech

Už po ohlásení hry začali ľudia šalieť. Akonáhle skutočne zamierila do AppStore, ukázalo sa, že to nebola len falošná radosť. Tento port úspešnej hry z PC a PS4 na iPhone prkaticky v rovnakej podobe je neskutočne vydareným krokom a podpísalo sa to aj na ziskoch z hry, ktoré hneď za 3 dni po vydaní činili približne 1,5 milióna dolárov. Netreba ale zabúdať ani na to, že dnes už je to 5 dní od vydania a tak to pokojne môžu byť aj 2 či dokonca 3 milióna dolárov.

Dôvod je taký, že aj napriek tomu, že je hra v AppStore, užívatelia na ňu nabiehajú pomerne pomaly. Na to aby si si totižto zahral musíš mať najprv kamoša, ktorý ti pošle špeciálnu pozvánku. Iným spôsobom nie je možné v súčasnosti začať hrať Fortnite na iPhone. Výborný zisk z hry je ale zaujímavý aj preto, lebo hra je dostupná úplne zadarmo. Všetky peniaze, ktoré vývojári zarobili získali klasicky z in-app nákupov. Navyše Fortnite stále nie je dostupná na Android. Aj tu sa určite nachádza nemalé percento netrpezlivých hráčov, ktorý budú tvoriť nemalé zisky vývojárom.

Takto sa zarába v mobilných hrách - svetapple.sk
Takto sa zarába v mobilných hrách – svetapple.sk

Hru si v súčasnosti môžeš stiahnuť až v 40 krajinách po celom svete. Je teda dostupná skoro všade, kde sa len pohneš. Hoci sú zisky za prvé tri dni veľmi, veľmi priaznivé, netreba zabúdať ani na to, že nie sú zďaleka rekordné. Ten drží už skoro 2 roky Pokémon GO, ktorý zarobil 4,9 milióna dolárov za prvé 4 dni po spustení v AppStore. Ďalšia úspešná hra je napríklad Clash Royale. Tá zarobila 4,6 milióna dolárov. Kto vie, keby sa dalo do Fortinite zapojiť aj normálne, možno by tieto aplikácie predbehla.

Hlavnou myšlienkou hry je to, aby si sa stal posledným žijúcim človekom na planéte. Preto musíš pozabíjať všetkých svojich online priateľov pomocou zbraní a nikto pri tom nesmie zabiť teba. Je to klasická online zábava, ktorá ukázala, že port hry z PC môže prebehnúť na iOS aj absolútne bez problémov. Čo na hru hovoríš ty?

Prečítajte si tiež  Na tieto iPhony nainštalujete nový iOS 16. Ide o oficiálny zoznam priamo od Apple

zdroj: macrumors.com

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.