Pokiaľ používate Gmail, určite budete súhlasiť, že sa jedná o jedného z najlepších e-mailových klientov na trhu. Aplikácia pre iOS však dokáže oveľa viac, ako len prijímať a odosielať správy. Po novom sa spojí s funkciou Meet. Videohovory budú môcť byť uskutočňované až pre 100 ľudí súčasne. Okrem iného dostane aj zdieľanie obrazovky či plánovanie schôdzok.

Gmail bude vedieť sprostredkovať videohovory

Len minulý mesiac Google predstavilo službu Meet. Nikto netušil, aké s ňou má presne plány, no už vtedy bolo nad svetlo jasné, že tu vzniká obrovský konkurenčný potenciál.

Teraz jedna z najväčších spoločností na svete oznámila, že ju prepojí s aplikáciou Gmail, v rámci platformy iOS a Android. Aj vďaka tomu budete môcť komunikovať cez video, prostredníctvom „e-mailovej“ appky, až so 100 ľuďmi naraz.

https://dizajnovepodlahy.sk/virtualna-predajna/?utm_source=svetapple.sk&utm_campaign=appleglass
reklama

Ako sme už uviedli vyššie, súčasťou skorej aktualizácie má byť aj možnosť zdieľania obrazovky či naplánovanie si schôdzky (všetko bude prepojené cez službu Google Kalendár). Pokiaľ na ňu budete prizvaní, pripojíte sa pomocou jediného tlačidla.

Ak budete chcieť schôdzku naopak naplánovať a vytvoriť, urobíte to opäť pomocou Google Kalendára. Momentálne nevieme, kedy sa Meet stane súčasťou Gmailu, no podľa informácií by to malo byť už v následujúcich týždňoch.

Pre ľudí, ktorí túto funkciu nebudú potrebovať a mohla by im prekážať jej karta na domovskej obrazovke, bude prítomná možnosť v nastaveniach, pomocou ktorej sa bude dať úplne deaktivovať.

Skvelou správou na záver ostáva, že všetko bude úplne bezplatné. Od Google sa teda jedná o zaujímavý krok, kedy využilo potenciál jednej zo svojich najpoužívanejších appiek, v rámci iOS a Android. Držíme palce, aby sa stala medzi používateľmi populárna.

Gmail príde na iOS s dôležitou aktualizáciou, ktorá pridá chýbajúcu funkciu.
Gmail bude vedieť sprostredkovať videohovory. Naraz sa môže spojiť až 100 ľudí.

Prečítajte si tiež  Apple Pay má problémy okrem EÚ už aj v USA. Apple má vraj sprístupniť NFC spoločnostiam Google a Samsung
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.