Bolo to ešte vo februári, čo nás spoločnosť Google informovala o príprave VPN služby Google Fi na platformu iOS. Malo to trvať iba niekoľko týždňov, nanajvýš mesiacov, kým dorazí do našich iPhonov. Nakoniec sa čakanie značne predĺžilo.

Technologický gigant potreboval doladiť všetko potrebné a taktiež mu mierne skomplikovali práce nové pravidlá zabezpečenia. Našťastie sa však všetko podarilo dotiahnuť do úspešného konca a Google Fi oficiálne prichádza na iOS.

- Reklama -

VPN sa v praxi postará o to, aby používatelia získali ďalší spôsob zabezpečenia pri používaní internetu v rámci mobilnej alebo Wi-Fi siete. Ľahko si tu viete nastaviť úplne inú polohu vášho zariadenia, takže niektoré apky môžete používať aj na miestach, kde nie sú dostupné alebo sú zakázané.

Ak vás zaujíma cenník služby Google Fi, kliknite na tento odkaz, ktorý vás presmeruje na jeho oficiálnu internetovú stránku. V súčasnosti ešte nie je k dispozícii po celom svete, nakoľko zavádzanie prebieha postupne. Google ale v tomto smere dodáva, že to potrvá maximálne niekoľko týždňov.

Napíšte nám do komentára, čo si myslíte o službe VPN a jej benefitoch vy. Používate ju alebo vám príde zbytočná? Tešíme sa na všetky vaše reakcie a názory.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.