Spoločnosť Google neustále pracuje na svojej službe Translate Google a aj na jej mobilnej verzií, ktorá je dostupná ako Google Translate priamo v AppStore či v Google Play. Tá dostala začiatkom roka úplne nové vylepšenie, ktoré dokáže prekladať text na obrazovke iPhonu v reálnom čase. Funkcia Word Lens však bola doteraz dostupná len v niekoľkých jazykov. Prichádza však update 4.0 a funkcia už podporuje aj slovenčinu či češtinu!

Nové jazyky

Služba Word Lens v Google Translate aplikácií po novom podporuje aj slovenský a český jazyk. Aj keď je pravda, že zo začiatku môžeš prekladať len z angličtiny, všetko sa uberá dobrým smerom.

Čoskoro sa pravdepodobne dočkáme aj ďalších jazykov. Celé to funguje veľmi jednoducho. V aplikácii si zvolíš z akého jazyka do akého chceš daný text preložiť, namieriš naň telefón a Google ti to preloží bez toho aby si vôbec musel urobiť fotografiu.

Dokonca je služba aj off<ine pokiaľ si ochotný zabrať o 4mb viac v tvojom iPhone. Pokiaľ teda veľa cestuješ po svete a ešte stále nevieš všetko preložiť, určite ti aplikáciu odporúčame. Je jednoduchá, intuitívna a navyše úplne zadarmo s bezkonkurenčnými funkciami!

Prečítajte si tiež  Android okopíruje iOS v ďalšej vynikajúcej funkcii. Ide o jeden z najlepších nápadov Apple z roku 2022
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.