Mafia III je jedna z tých hier, na ktoré celý rok čakáme. Tešíme sa na ňu porovnateľne rovnako, ako sme sa pred pár rokmi tešili na GTA V. Bude to proste fantastický titul, ktorý nás vráti do obdobia 60-tých rokov, kedy boli brutálne mafiánske praktiky na bežnom poriadku. Nová hra vyjde v októbri tohto roka a už dnes sa môžeme pozrieť na 20 minút toho, čo nás v nej čaká! 🙂

Mafia III odkrýva 20 minútový gameplay!

Mafia znamená pre každého niečo iné. Pre niekoho je to hra ako každá iná, rád si ju zahrá, prejde, no nijako to ďalej neprežíva. Pre niekoho je to potom hra, s ktorou od malička vyrastal, pozná všetky hlášky českého dabingu a niekoľko krát si prvý aj druhý diel zopakoval, pretože ho to dokonalo bavilo a prostredie hry miluje. Tretí prípad je potom taký, ktorého existencia tejto hry nijako nevzrušuje a poväčšine nad takýmto titulom len ohrnie nosom. Ten nás však nezaujíma, pretože zrejme nečía tento článok.

- Reklama -

Je to len pár dní dozadu, čo sme ti priniesli článok o tom, že Mafia III nám prezradila nové informácie o tom, aké je mesto a celkovo hráčske prostredie, v ktorom sa budeme pohybovať, no a potom informácie o tom, aké automobily v meste jazdia, niečo o ich fyzike a ovládaní. Skrátka také základy, ktoré nesmú chýbať. Všetky tieto informácie boli podané pred E3 formou videí a ty si ich môžeš pozrieť tu. Dneska si ale ideme ukázať iné video a povedzme si na rovinu, že aj oveľa rozsiahlejšie.

Chalani z 2K Games sa totižto svojou robotou počas E3 jednoducho chceli pochváliť a tak vydali až 20 minútové video, ktoré ti ukáže, ako hra vyzerá počas toho, ako si ju užíva hráč. Uvidíš tu všetko od postáv, ktorých tváre sú až dokonalo vypracované po ovládanie vozidiel, ktoré vyzerá tiež veľmi príjemne a myslíme, že šoférovať akýkoľvek stroj v novej Mafii bude celkom zábava, už len sama o sebe aj mimo misie.

Úvaha na záver

Na záver by sme chceli dať už asi len jednu dôležitú úvahu, ktorou chceme podotknúť, na akú neskutočnú úroveň sa tie hry za posledných pár rokov dokázali vyšplhať. Doteraz máme totižto v živej pamäti ako sme hrávali prvé diely Need For Speed (u mňa to bol asi diel Hot Pursuit – 1998), ktoré sa na realitu ani len nepodobali, no dokázali nás baviť celé hodiny a presedeli sme pri nich či už teplé letné dni alebo ľadové zimné noci, boli sme pri počítači nalepený furt. Dnes sa s odstupom času pozeráme na tieto hry ako na staré tituly s až primitívnou grafikou, ktorá je rovná horších smartfónov z roku 2010.

Dnes tu máme hry, ktoré majú grafiku takmer totožnú s realitou a môžeme si ich užívať naplno. Je to neuveriteľné kam sa to za necelých 20 rokov dokázalo posunúť. A najlepšie na tom je, že vývoj ide stále dopredu rýchlejšie a rýchlejšie a tak sa o pár rokov môžeme tešiť na takto prepracované hry aj na našich mobilných zariadeniach. Aká bude budúcnosť mobilného hrania, to sa dočítaš v tomto článku. To by bolo na záver asi všetko, dúfam, že sa aj ty tešíš na novú Mafiu tak ako my a budeš sledovať to, čo sa vo svete Apple deje spolu s našou redakciou!

Mafia 3 - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.