Mobilné hry sú čím ďalej tým dokonalejšie. Neustále sú lepšie a lepšie čo sa grafickej stránky týka. Určite však nezahanbia ani v možnostiach, ktoré ponúkajú či v ich rozsiahlosti. Titul CSR Racing poznáme asi všetci. Ak si o ňom ešte nepočul, nevadí, rovno ťa zoznámime s jeho nástupcom. Ten je omnoho lepší, prepracovanejší a ponúka ohromné množstvo noviniek. Poďme sa teda pozrieť na CSR Racing 2.

O hre CSR Racing 2

Začneme hneď tým, o čom vlastne samotná hra je. Áno, opäť tu máme autá, ale tentoraz v trošku inom kontexte ako pri minulej recenzií. Tam si sa totižto v hre Driving Zone: Russia vyhýbal premávke v klasických ruských automobiloch. CSR Racing je ale plný moderných, luxusných a hlavne licencovaných superšportov, ktoré si to medzi sebou rozdajú na rovnej ploche. Ide o mobilné závody typu drag. Hoci sa tento dormát pretekov môže zdať na prvý pohľad nudný, hra človeka dokáže chytiť za srdce. Nie je to len o skvelej zábave, ale aj o autách, tuningu a hlavne neskutočnej grafike.

- Reklama -
Perfektná grafika - Recenzia: CSR Racing 2 - svetapple.sk
Perfektná grafika – Recenzia: CSR Racing 2 – svetapple.sk

Grafika

Keď vývojári zhruba rok dozadu vydali trailer na túto hru, skoro nám spadla sánka a to nehovoriac o tom, že išlo o trailer z iPhonu 6 nie z modelu 6S. Neuveriteĺná kvalita, spracovanie a štruktúry, ktoré boli predvedené na nádhernom oranžovom McLarene ukázali, kam až sa dokáže posunúť grafika súčasných mobilných hier. Akonáhle sme si hru vyskúšali, presvedčili sme sa o tom, že aj taký iPhone sa onedlho hravo vyrovná hracím konzolám.

Celé spracovanie a možnosti nám na pár sekúnd vyrazili dych. Grafika je na tom až neuveriteľne dobre a ukazuje sa, že vývoj ide veľmi rýchlo dopredu. Ak má vyzerať budúcnosť mobilných hier na takto, tak sa na ňu veľmi tešíme.

Hlavná výhoda konkrétne tohoto titulu je v tom, že prostredie, v ktorom vozidlá závodia môže byť jednoduché, nakoľko ide o šprint na štvrť míľe. Práve preto sa autori mohli zodpovednejšie venovať vizuálnemu spracovaniu samotných automobilov a výsledok stojí za to. Na hru sa skrátka dobre pozerá a prispieva to k lepšiemu hernému zážitku, veď už predchodca bol na tom graficky veľmi dobre, toto však označujeme za „masaker“.

Dokonalé spracovanie - Recenzia: CSR Racing 2 - svetapple.sk
Dokonalé spracovanie – Recenzia: CSR Racing 2 – svetapple.sk

Ovládanie a tuning

K ovládaniu toho asi veľa hovoriť nemusíme. Samotné menu hry je pomerne jednoduché a ľahko sa v ňom orientuje, vďaka pokročilejším možnostiam si budeš môcť svoje vozidlá upravovať presne podľa seba. Na výber je obrovské množstvo tuningových dielcov a na všetky tieto dielce získali autori hry licenciu, čo znamená, že presne také nájdeš aj v reálnom svete. Práve to, že rôzne nárazníky či kolesá autori nevymýšľali z vlastnej hlavy, ale vychádzali z niečoho čo už existuje, dodáva hre pocit reálnosti.

Samotný tuning je pomerne slušný a ponúka aj na pomery toho, že ide len o mobilné zariadenie, veľmi široké možnosti. Ovládanie automobilu je tu až príliš jednoduché, keďže v podstate iba radíš. Preradiť správne ti síce bude chvíľu trvať, no keď sa to naučíš, tak budeš vyhrávať jeden závod za druhým. No a skoro sme zabudli na úpravu motora. Nielen nárazníky budú totižto to, čo si budeš môcť upraviť. Na to, aby si sa mohol vyrovnať súperom, budeš môcť zvýšiť výkon svojho vozidla.

Detailný, licencovaný tuning exteriéru - Recenzia: CSR Racing 2 - svetapple.sk
Detailný, licencovaný tuning exteriéru – Recenzia: CSR Racing 2 – svetapple.sk
Farebné ladenie interiéru - Recenzia: CSR Racing 2 - svetapple.sk
Farebné ladenie interiéru – Recenzia: CSR Racing 2 – svetapple.sk

Vozový park

Keďže ide o automobilovú hru, určite ťa neprekvapí, že sa tu nachádza naozaj veľmi veľa vozidiel od rôznych značiek z rôznych kútov Zeme. Nájdeme tu napríklad BMW radu 2 (M235i), VW Golf, Audi RS5 ale aj Ford Mustang, LaFerrari, Mclaren P1 a podobne. Poteší určite nielen obrovský výber, finálne číslo vozidiel sa pohybuje na úrovni 50 kusov. Ešte lepší pocit z hry spôsobuje aj fakt, že autá sú detailne prepracované aj zvnútra. Každé z nich má perfektne spravený interiér aj exteriér a dokonca tu môžeš nazrieť aj pod kapotu.

Výsledkom toho nie je len to, že v CSR Racing 2 môžeš jazdiť na tých najlepších autách sveta, porovnávať svoje výsledky so svojimi súpermi či už v online alebo offline móde. Výsledkom toho je aj to, že si môžeš hocikedy prezerať dané vozidlo zvnútra či zvonku a kochať sa jeho dokonalým spracovaním. Za tento prístup dávame chalanom obrovský palec hore, na hre sa nám to naozaj veľmi páči!

Aj takéto kúsky nájdeme v hre - Recenzia: CSR Racing 2 - svetapple.sk
Aj takéto kúsky nájdeme v hre – Recenzia: CSR Racing 2 – svetapple.sk
Tuning - Recenzia: CSR Racing 2 - svetapple.sk
Tuning – Recenzia: CSR Racing 2 – svetapple.sk

Záver

O CSR Racing 2 by sa toho dalo ešte určite veľa napísať, hra je to fantastická a poteší najmä po grafickej stránke. Má ale jednu výhodu, pre ktorú tu všetko do detailov rozoberať nemusíme. Je úplne zadarmo. Pravda, nachádza sa v nej obrovské množstvo mikro-platieb, no celá sa dá prejsť aj bez toho, aby si do nej vrazil čo i len euro, aj keď by si ho vývojári určite za svoju fantastickú robotu zaslúžili. Hra zaberie celkom veľa miesto v tvojom telefóne, pripraviť si treba najmenej 1,2GB ale dopredu ti hovoríme, že sa to oplatí a nie len pre offline, ale aj pre online mód, ktorý nás veľmi baví.

Ak by sme mali hru ohodnotiť na stupnici od 1 do 10, určite by si vyslúžila 9 bodov. Ten bodík si nechávame v zálohe, pretože nikdy nevieš, kedy môže prísť ešte niečo lepšie a hlavne nám trošku chýbajú závody na trati či v meste. Predsa len ísť stále rovno môže byť časom nuda.

‎CSR 2 Drag Racing Car Games
‎CSR 2 Drag Racing Car Games
Developer: Zynga Inc.
Price: Free+

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.