Jedna z najlepších herných konzol súčasnosti sa dá po dvoch rokoch čakania konečne bez väčších problémov kúpiť prakticky v akomkoľvek obchode s elektronikou. PlayStation 5 prináša používateľovi poriadnu dávku zábavy a tiež mimoriadne kvalitný hardvér. Teraz je navyše v zľave a vy na jeho nákupe slušne ušetríte.

Zariadenie má k dispozícii vysoký výkon, vďaka ktorému si užijete najmodernejšie herné tituly v 4K rozlíšení pri 120 FPS. Samozrejmosťou je aj prítomnosť vstavaného 825 GB SSD úložiska a možnosť prehrávania filmov / seriálov.

Cena za PlayStation 5 za uplynulého pol roka výrazne klesla. Kým ešte koncom 2022 sa konzola predávala aj za 650 – 700 €, dnes už má PlayStation 5 väčšina predajcov za štandardných 549 – 579 €. Ak však kliknete na tento odkaz, konzolu získate už od 495 € a ako bonus nájdete v balení u niektorých predajcov aj hru, napríklad: Gran Turismo 7, FIFA 23 alebo God of War Ragnarok.

Kapitolou samou o sebe je potom ovládač DualSense so vstavaným gyroskopom, mikrofónom a tiež reproduktorom. Hráči ocenia aj perfektnú haptickú odozvu či presné páčky a tlačidlá.

V neposlednom rade nemôžeme zabudnúť na to, že PlayStation 5 sa dá stále kúpiť aj v dostupnejšej digitálnej verzii bez Blu-Ray mechaniky. Táto verzia sa spolieha na herné tituly, ktoré si zakúpite cez internetový obchod (nemôžete teda používať hry z druhej ruky). Ak vám to ale neprekáža, PlayStation 5 Digital Edition môžete získať v štandardnom predaji už od 449 € a po kliknutí na tento odkaz len za 427 €. Dá sa teda povedať, že nedávno nedostupnú hernú konzolu si zrazu môže dovoliť skoro každý.

Dajte nám vedieť do komentára, či už máte skúsenosti s PlayStation 5 aj vy. Sme zvedaví na všetky vaše postrehy a názory.

Prečítajte si tiež  Takto vyzerali úniky na GTA: San Andreas pred 20 rokmi. Ľudia boli už vtedy veľmi kreatívni. Dokonca uhádli názov hry
Môže ťa zaujímať
- Reklama -