iPhone či iPad ponúkajú naozaj skvelé fotoaparáty, na ktoré sa dá natočiť pomerne slušné a kvalitné FullHD video. To je na jednej strane ,fajn ale komu sa chce dávať toto video do počítača a následne ho ešte upravovať v ňom? Nie je jednoduchšie stiahnuť si iMovie a všetko vybaviť cez iPhone/iPad? Áno je! A práve preto dostáva novú aktualizáciu!

Opravy chýb

Posledná aktualizácia iOS aplikácie iMovie neprináša v podstate žiadne zásadné zmeny ani novinky. Apple sa tentokrát zameralo predovšetkým na opravu chýb, ktoré doteraz znepríjemňovali život používateľom tejto aplikácie. Jedna z týchto chýb, ktorú už v novom iMovie s označením 2.1.2 nenájdete je napríklad aj zle orezávanie fotografií, kedy sa odrezala časť, ktorú ste odrezať nechceli, prípadne naopak. To však nebolo všetko a Apple vylepšilo aj kompatibilitu iMovie a YouTube, vďaka čomu by už nemali nastávať zbytočné chyby pri nahrávaní videí na tento portál.

Celá aktualizácia je už voľne dostupná v internetovom obchode AppStore a jej veľkosť je presne 616 Mb. Spoločnosť Apple navyše sľubuje aj lepšiu stabilitu, čo určite ocenia majitelia starších zariadení, ktorým mohla aplikácia padať, poprípade nepríjemne “lagovať”. Či už teda striháte vo veľkom alebo iMovie na vašom iOS zariadení využívate len raz za čas, určite by ste si mali novú aktualizáciu nainštalovať!

iMovie - svetapple.sk
iMovie – svetapple.sk
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.