Infinity Blade je herná séria, na ktorej vyrastal určite nejeden nadšenec jablkových zariadení. Od uvedenia prvého dielu trilógie ešte v roku 2010 sme mali možnosť vždy naplno využívať výkonnostné možnosti iPhonu a tak si užívať nádhernú grafiku a perfektnú hratelnosť. Epic Games (vydavateľ) sa ale trilógiu rozhodol z online obchodu navždy odstrániť.

Infinity Blade navždy odchádza…

Boli časy, kedy bol práve tento herný titul meradlom možností grafiky na vtedy najnovších jablkových zariadeniach. Využíval azda všetky možné grafické prvky absolútne naplno a šlo o jednu z prvých hier, ktorá sa na malej obrazovke vizuálne vyrovnala tým konzolovým, ktoré boli vždy na úplne inej úrovni. Prvý diel bol predstavený ešte v roku 2010 a posledný 2013. Hoci táto správa prišla nečakane, neprekvapuje nás to. Vývojári z Epic Games majú určite omnoho viacej roboty s Fortnite ako neustále aktualizovať a opravovať sériu Infinity Blade.

Tá mala v časoch slávy rekordné stiahnutia a určite aj zárobky. Dnes už ide ale o zastaralé hry, ktoré nevzbudzujú u používateľov záujem a tak sa dalo očakávať, že k takémuto kroku príde. Predsalen bolo treba všetky herné tituly občas opraviť, prispôsobiť novým zariadeniam atď… a to sa pri zrátaní samotných nákladov a ziskov nemuselo oplatiť. Epic Games sa vyjadrilo, že hru chcelo vždy udržiavať kvalitnú tak ako na začiatku, no žiaľ v dnešnej dobe to už nie je možné.

Infinity Blade navždy mizne z AppStore! - svetapple.sk
Infinity Blade navždy mizne z AppStore! – svetapple.sk

Koniec in-app nákupov, stiahnuť sa dá len ak je vlastnená

Koniec tejto trilógie samozrejme neznamená len koniec sťahovania na AppStore. Predsa len sa nájdu používatelia, ktorí hrú stále hrajú na svojich zariadeniach. Doteraz mohli v aplikácií vykonávať in-app nákupy, čo však po novom nebude možné. Pokiaľ si však hru už dávnejšie (pokojne aj pred 8.rokmi) zakúpil, už navždy ti ostane možnosť stiahnutia (aj napriek tomu, že sa normálne v AppStore nevyskytuje). Je to podobný príbeh, aký sme tu mali s Flappy Bird v roku 2013. Tá bola stiahnutá pár dni po uvedení na trh avšak používatelia ju mohli hrať prakticky až do tohto roka.

Navždy sa stratila až po prechode na výhradne 64-bitový operačný systém, iOS 12. Uvidíme teda, či sa Epic Games ešte niekedy zmôžu na hru podobných kvalít akými bola práve trilógia Infinity Blade. Nové iPhony a tiež iPady majú už celkom iné grafické možnosti ako tomu bolo ešte v roku 2013 a isté by nám vedela hra veľmi veľa ponúknuť.

Infinity Blade navždy mizne z AppStore! - svetapple.sk
Infinity Blade navždy mizne z AppStore! – svetapple.sk

zdroj: TheVerge

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.