Instagram som doteraz zbožňoval predovšetkým preto, lebo pokryl všetko to, čo som dával kedysi na Facebook. Jednoducho som sa občas chcel pochváliť pekným momentom, ale na Facebooku mi to akosi nepasovalo. Instagram bol vyvinutý presne za týmto účelom. Jeho „nevýhoda“ bola azda len to, že orezával fotky do štvorca. To sa ale zmení a vôbec to nie je dobré!

Štvorcové fotky

Aj keď som ich zo začiatku bral ako negatívnu časť Instagramu, ktorá ma núti orezať pekné momenty, všetko sa dalo vyriešiť rôznymi aplikáciami, ktoré fotku upravili natoľko, že mohla byť aj napríklad širokouhlá. To je síce pravda a nahrávanie takýchto fotiek samotný Instagram možno trošku ničilo ale klasický koncept bol zachovaný až doteraz, kedy Instagram povolil fotografie v originálnom pomere strán. Toto osobne považujem za veľmi chybný krok, na ktorý zrejme spoločnosť nedoplatí, lebo Instagram je veľmi rozšírený ale časom to bude možno ľutovať.

- Reklama -

Štvorcové fotky robili tejto fotografickej sociálnej sieti doslova reklamu. Pokiaľ aj niekto nahral takúto fotku na Facebook, každý si podvedome povedal, že pochádza z Instagramu. Bola to jednoducho jedna zo súčastí, ktorá však žiaľ zmizla. Nehovorím, že fotky nebude možné orezávať do štvorca aj naďalej ale obávam sa, že takýchto fotiek bude stále menej a menej. Hold, je to škoda ale čo mi s tým narobíme, však? Uvítal si túto zmenu alebo ťa sklamala tak ako nás? 🙂

Instagram - svetapple.sk
Instagram – svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.