Instagram je sociálna sieť, ktorá svoj úspech za niekoľko rokov vypracovala neuveriteľne vysoko. Dnes je už oficiálne vlastnená Facebookom a nebáli by sme sa povedať, že aj Like Button je pre ňu ikonický. Ako sa však ukazuje, ten už je minulosť. Instagram v USA oficiálne končí s tlačidlom „like“

Instagram v USA oficiálne končí s tlačidlom „like“

Dnes sa v USA konala konferencia Wired25, ktorej sa zúčastnil aj súčasný generálny riaditeľ spoločnosti Instagram, Adam Mosseri. Ten prezradil, že sociálna sieť prejde čoskoro zmenou aj na jednom z najhlavnejších trhov, v USA. Nová funkcia urobí to, že používatelia už nebudú môcť vidieť počet „páči sa mi to“ pod príspevkom ale maximálne to, kto danú fotku „lajkol“. Hoci sa to zdá ako šialená myšlienka pre sociálnu sieť, ktorá bola práve na princípe počtu páči sa mi to založená, táto zmena je počas celého roka testovaná naprieč niekoľkými krajinami. Dnes sa ale dostáva aj na jeden z najdôležitejších trhov.

- Reklama -

USA bude už konkrétne ôsmou krajinou, kde sa táto zmena objaví. Konkrétne sa Instagram bez „páči sa mi to“ vyskytol už v v Kanade, Taliansku, Brazílii, Írsku, Japonsku, Austrálii a na Novom Zélande. Po USA by sa mala rozširovať postupne ďalej. Ak si myslíte, že je to vec, ktorá nemá výzam, mýlite sa. Autori tejto zmeny presne vedia, čo chcú dosiahnuť.

Instagram bez lajkov? Nejde o žart. Novinka sa momentálne testuje. - svetapple.sk
Instagram bez lajkov? Nejde o žart. Novinka sa momentálne testuje. – svetapple.sk

Väčšia kvalita príspevkov na Instagrame

Trend z posledných dní ukázal to, že ľudia dávali bezhlavo páči sa mi to aj na príspevky, ktoré neboli vôbec kvalitné. Dôvod bol taký, že boli len jednoducho populárne a mali stovky či tisíce iných lajkov. To ľudí motivovali autora podporiť. Po novom by už ale tlačidlo „páči sa mi to“ malo byť o čosi cennejšou komoditou.

Zaslúži sa oň len ten, kto skutočne prinesie kvalitu, ktorá by mohla stáť za to. Do popredia by sa tak mali dostať len prepracované príspevky a nie tie, ktoré sa považujú za kvalitné, lebo ich autor má veľa sledovateľov a veľa z nich mu udelí lajk len na základe preferencii a nie vysokej úrovne príspevku. To ako tento experiment v USA dopadne uvidíme už o pár dní. Hoci sa to možno mnohým používateľom zdalo ako absurdné, podľa všetkého si na zmenu v rôznych krajinách zvykli a nerobí im problém používanie Instagramu novým spôsobom.

No a táto zmena sa bude týkať samozrejme aj nás. Netušíme síce, kedy presne príde ale tým, že Instagram začal práve s USA dal najavo, že bude funkciu veľmi rýchlo rozširovať aj ďalej do sveta. Pravdepodobne sa ukázalo, že teória funguje absolútne správne a ľudia začali prehodnocovať to, komu udelia like a komu nie. Je to presne to, čo chcela spoločnosť dosiahnuť. Dobrá práca.

Instagram v USA oficiálne končí s tlačidlom "like". Zmení sa spôsob jeho používania?
Instagram v USA oficiálne končí s tlačidlom „like“. Zmení sa spôsob jeho používania?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.