Jedna z najväčších sociálnych sietí neustále inovuje. Vývojári sa tentokrát zamerali na oblasť živých videí, ktoré sú populárne aj v čase pandémie. Najnovšia aktualizácia prináša 3 zásadné vylepšenia. Prečítajte si viac.

Instagram a lepšie živé vysielanie

Pokiaľ ste na Instagrame, určite poznáte formát živého videa. Využívajú ho mnohí influenceri. Okrem veľmi silného dosahu podporuje aj bližší kontakt s fanúšikmi cez komentáre a reakcie (emoji). Vývojári sociálnej siete v tejto oblasti zapracovali a ponúkli 3 dôležité vylepšenia, ktoré ocenia hlavne tvorcovia.

Tým prvým je možnosť nahrávať až 4 hodiny bez prerušenia. Doposiaľ bol tento čas obmedzený na 1 hodinu. Ťažko povedať, kto sa bude môcť pozerať 4 hodiny na LIVE video. Na druhej strane sa ale otvárajú nové možnosti, ako s týmto formátom pracovať.

Ďalšou novinkou je možnosť uloženia živého vysielania až 30 dní po jeho ukončení. Následne bude odstránené zo serverov Instagramu.

- Reklama -

Na záver sa pridá sekcia “Teraz vysielané” do aplikácie IGTV. Nájdete ju v časti “Preskúmať”. Používatelia tak hravo narazia na väčšie množstvo obsahu a tvorcovia budú mať viac zhliadnutí. Do komentára nám napíšte, ako vnímate živé vysielania a či ich na Instagrame sledujete.

- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here