Jedna z najväčších sociálnych sietí neustále inovuje. Vývojári sa tentokrát zamerali na oblasť živých videí, ktoré sú populárne aj v čase pandémie. Najnovšia aktualizácia prináša 3 zásadné vylepšenia. Prečítajte si viac.

Instagram a lepšie živé vysielanie

Pokiaľ ste na Instagrame, určite poznáte formát živého videa. Využívajú ho mnohí influenceri. Okrem veľmi silného dosahu podporuje aj bližší kontakt s fanúšikmi cez komentáre a reakcie (emoji). Vývojári sociálnej siete v tejto oblasti zapracovali a ponúkli 3 dôležité vylepšenia, ktoré ocenia hlavne tvorcovia.

Tým prvým je možnosť nahrávať až 4 hodiny bez prerušenia. Doposiaľ bol tento čas obmedzený na 1 hodinu. Ťažko povedať, kto sa bude môcť pozerať 4 hodiny na LIVE video. Na druhej strane sa ale otvárajú nové možnosti, ako s týmto formátom pracovať.

Ďalšou novinkou je možnosť uloženia živého vysielania až 30 dní po jeho ukončení. Následne bude odstránené zo serverov Instagramu.

Na záver sa pridá sekcia „Teraz vysielané“ do aplikácie IGTV. Nájdete ju v časti „Preskúmať“. Používatelia tak hravo narazia na väčšie množstvo obsahu a tvorcovia budú mať viac zhliadnutí. Do komentára nám napíšte, ako vnímate živé vysielania a či ich na Instagrame sledujete.

Prečítajte si tiež  Poznáme ďalšie zaujímavé funkcie iOS 11
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.