Instagram, ktorý medzičasom zmenil majiteľa, sa veľkej zmeny dizajnu nedočkal už roky. Dizajn loga, ktoré ešte pripomínalo starý dobrý iOS 6 je dnes už zastaraný a bolo načase, že si v spoločnosti povedali dosť a zmenili nielen logo, ale aj dizajn celej aplikácie.

Instagram vynovil aplikáciu novým dizajnom a logom

Pravdepodobne najpopulárnejšia sociálna sieť na zdieľanie fotiek a videí dostala asi najväčšiu aktualizáciu počas celej jej krátkej histórie. Aj keď menšie zmeny boli na mieste, takáto zmena je razantná a po inštalovaní aktualizácie budeš milo prekvapený z prostredia, no logo mohlo byť kreatívnejšie.

- Reklama -

Nielen Instagram, ale aj ostatné aplikácie, napr. Layout boli tiež podobne aktualizované. Logo je viac farebnejšie s až príliš jednoduchým  zobrazením objektívu, ktoré nahradilo klasický objektív v hnedom koženom pozadí. V prostredí Instagramu nenastali žiadne funkčné zmeny, ktoré by priniesli nové možnosti. Novinky či profil majú čistejší dizajn, pozadie je biele, zatiaľčo ikony a text čierny.

Farba upozornení je tmavšia a font už nie je všade s veľkými písmenami. Vynovené sú aj ikony a ovládače v editore fotiek a videí a tiež aj náhľad knižnice fotiek. Za pár hodín používania sú prechody plynulé, rýchle a načítanie fotiek nezlyháva, čo znamená, že aktualizácia sa týka aj výkonnostných vylepšení, nielen dizajnu či loga. Pokiaľ ešte Instagram nemáš aktualizovaný, otvor App Store, ťukni na Aktualizácie a vyber Instagram.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -