Včera sme ti priniesli článok o tom, že spoločnosť Apple vydala aktualizáciu iOS 8.4.1, ktorá okrem opravy niekoľkých chýb zvyšuje bezpečnosť celého systému. Práve toto je jeden z aspektov, kde Apple našlo všetky chyby, pomocou ktorých sa Jailbreak dostal do iPhone a starostlivo všetky zaplátal.

To však nie je všetko. Vo veľkom zozname objavených chýb, na domovských stránkach sa pekne poďakoval celému Jailbreak tímu, za to, že mu pomohol objaviť dané chyby!

iOS 8.4.1 bez Jailbreaku

Apple už dlhé roky bojuje s Jailbreakom ale zatiaľ sa mu nepodarilo zvíťaziť. Áno, pár krát ho už odrovnalo, ale šikovný Jailbreak vývojári našli vždy nejakú cestu, ako sa do zariadenia dostať a bezpečnostnú bariéru prelomili.

Po novom Apple nainštalovalo Jailbreak aj na svoj iPhone a vychytalo všetky chyby, ktoré Jailbreak využíval k tomu, aby sa na daný iPhone nainštaloval. Práve vďaka tomuto sa zo zariadení Jailbreak automaticky vymazal (po update) a po novom ho už nie je možné opäť urobiť.

To však nie je úplne všetko. Takýto scenár sa totiž opakuje takmer pri každom update ale tentoraz to bolo trochu iné.

Apple na svoju stránku totiž pridalo všetky chyby, ktoré opravilo a dokonca aj menovala tých, ktorí dané chyby objavili, nahlásili. Vo veľkom zozname opráv potom nechýbal ani celý TaiG Jailbreak team, ktorý sa podpisoval naozaj pod veľké množstvo chýb.

Apple na jednej strane ocenilo snahu nájsť chybu avšak na strane druhej tak trošku zosmiešnilo vývojárov. To kedy sa budeme môcť dostať k Jailbreaku na iOS 8.4.1 na teraz nevieme ale predpokladáme, že to bude čoskoro!

Snímka obrazovky 2015-08-15 o 10.46.19

Prečítajte si tiež  iPhone 15 nepríde s kožou na trh. Používatelia prídu o obľúbené obaly
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.