Všetkých fanúšikov jailbreaku rozhodne poteší nové video, ktoré sa nedávno objavilo na YouTube. Hacker menom Luca Todesco v ňom prezentuje jailbreaknutý najnovší systém iOS 9.3, ktorý je zatiaľ len v beta verzii. Ide o hackera, ktorý už predtým zaujal tým, že sa mu podarilo prelomiť ochranu aktuálneho iOS 9.2.1.

iOS 9.3

Dôležité pre všetkých užívateľov, je skutočnosť, že nový update iOS 9.3 prináša obrovské množstvo noviniek. Asi najvýraznejšou a používateľmi najviac žiadanou je tzv. Nočný režim, ktorý na základe času a polohy zariadenia mení farby prostredia tak, aby ti čo najlepšie prispôsobil obrazovku. Ďalšie zmeny sa týkajú podpory 3D Touch odkazu z domovskej obrazovky na predvolených aplikáciach, ktorú dostali takmer všetky aplikácie od Apple.

- Reklama -

Pozri tiež: Apple vydal iOS 9.3 public beta 1. Vyskúšaj si ho aj ty!

Jailbreak

Na “oficiálny” Jailbreak operačných systémov iOS 9.1, 9.2 a 9.3 sa čaká už pomerne dlho. Na internete sa síce objavujú videá o tom, ako sa ľuďom podarilo prelomiť ochranu Apple. Presne o taký prípad ide aj v tomto videu, ktorého autor ukazuje iPhone s iOS 9.3 beta, na ktorý sa mu jailbreak podarilo nainštalovať. Predvádza tam niektoré z nových funkcií iOS, vrátane nočného režimu.

Bohužiaľ, všetky nadšené reakcie však musíme rýchlo schladiť. Luca Todesco dal už pri iOS 9.2.1 jasne najavo, že jailbreak neplánuje zverejniť, a nezdá sa, že by sa na tom niečo zmenilo. Aj tak ale ide o skvelú správu pre každého, kto by si na iPhone rád sprístupnil viac funkcií, ako ponúkajú vývojári. Keď už nič iné, aspoň dokázal, že ani iOS 9.3 nie je neprelomiteľný. Nám už len ostáva veriť, že sa toho chytí niektorý zo známych tímov – Pangu alebo Taig a čoskoro budeme môcť vyťažiť aj z iPhonu s iOS 9.3 maximum!

Jailbreknúť zariadenie? Čo to vlastne je?

Je to proces, ktorý umožňuje iOS zariadeniam spúšťať ľubovolný, a nie iba autorizovaný Apple kód a prístup do súborového systému. „Jailbreaknuté“ zariadenia potom umožňujú inštalovať aplikácie, ktoré sú nedostupné cez oficiálny obchod App Store, pomocou neoficiálnych inštalátorov akým je napríklad najznámejšia Cydia. Jailbreaknuté zariadenia samozrejme môžu stále využívať aj App Store. Viac sa dozvieš v našom článku Jailbreak. Áno alebo nie ?

Samozrejme, že o všetkých zmenách čo sa týka jailbreaku alebo aj novinkách ťa budeme informovať na našom webe, preto nás nezabudni pravidelne sledovať! 🙂

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Momentálne mám na starosti kompletnú grafiku nášho webu. Taktiež tému jailbreak,aplikácie či pozadia od SvetApple. Zodpovedám aj za odpovedanie na facebookové správy na našej oficiálnej FB stránke. Takže ak máš hocijaké otázky, alebo ma chceš kontaktovať, neváhaj a pokojne minapíš na mail [email protected]